Průvodce státem
Izrael
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Izraeli

Jeruzalém

Samotná detailní prohlídka města by vám určitě zabrala několik dní.

Jeruzalém je posvátný pro křesťany, muslimy i Židy, v tom tkví jeho jedinečnost. Je rozdělen na staré a nové město. Staré město se dále dělí na čtyři další části: arménskou, židovskou, křesťanskou a muslimskou. Kromě křesťanských památek, jako je Křížová cesta, Olivetská hora nebo Chrám Božího hrobu, stojí za zmínku proslulá Chrámová hora, ortodoxní židovská čtvrť  Mea Shearim nebo Jad-Vašem – památník obětí holokaustu. Pokud nepatříte k milovníkům památek nebo fanouškům křesťanství, můžete se procházet trhy ve starém městě, zabloudit do nějaké odlehlé uličky poblíž Zdi nářků nebo si dát kávu ve sklenici s příchutí kardamomu a pozorovat místní šum.

Po stopách Ježíše Krista mimo Jeruzalém

Věříme, že mnoho cestovatelů si Izrael spojí především se Zdí nářků v Jeruzalémě nebo s městem Betlémem. Pravda je, že Izraelské území je hojně navštěvováno především poutníky, kteří putují dějišti Ježíšových zázraků. Patří sem hora Blahoslavenství, Tabhga – místo rozmnožení chleba a ryb, hora Tábor, Nazaret nebo již zmíněný Betlém a mnoho dalších. Ano, tato místa stojí za to navštívit pro jejich atmosféru i přesto, že nejste vyznavači křesťanství.

Jeruzalém

Trocha historie

Oblast Beit She´an je nerozsáhlejší archeologické naleziště v zemi, možná si chvílemi budete připadat jako někde v Itálii nebo v Řecku. V Haifě, třetím nejlidnatějším městě, se během starověku vystřídalo také mnoho civilizací, dnes stojí za zmínku a výzvu k návštěvě Baháistické zahrady. Kouzelné město Jaffa je přístavní město, které je atraktivní pro své starobylé budovy, mešity, kláštery nebo promenády.

Přírodní skvosty a koupání

Izrael zdaleka nejsou jen historické památky a město Jeruzalém. Jisté kouzlo má i Mrtvé moře, které díky svým vlastnostem vyniká v léčivých účincích na pohybový aparát. Zaplavat si můžete také v Galilejském (Tiberiadském) jezeře. K těmto účelům je výborné využít město Tiberias, kde najdete mnoho hotelů, pláží a restaurací. Pokud je příznivá politická situace, navštivte Golanské výšiny (Golany). Najdete tu pramen řeky Jordán, vyhaslé vulkány nebo nejvyšší horu Hermon. Dalším přírodním bohatstvím Izraele je Národní přírodní rezervace Hula nebo Banias. V blízkosti města Jericho můžete podniknout pěší výlet soutěskou  Wadi Qelt, odměnou vám bude pouštní klášter sv. Jiří.

Judaismus

Jestli jste fascinováni judaismem, vydejte se do měst, jako jsou Safed, Jeruzalém, Hebron nebo Tiberias. Navštivte jednu z nejstarších čtvrtí v Jeruzalémě Mea Shearim. Nebo se vydejte k hrobce Šimona Bar Jochaje.

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě bude horko s možnost koupání. V zimě ideálně za poznáváním.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu