Zavřít boční panel

Bezpečnost v Izraeli

Zdraví

Před cestou si zařiďte cestovní pojištění. Možnosti ošetření a nemocnic je v Izraeli dostatek, i přesto doporučujeme vzít si malou lékárničku.

Bezpečnost

Vzhledem k proměnlivé politické situaci doporučujeme sledovat tabule, dodržovat místní předpisy a nevyhýbat se checkpointům. Někdy budou vyžadovat i pas (Chrámová hora například). Běžné jsou scannery. Pokud si budete chtít vyfotografovat kohokoli, je dobré se před tím zeptat. Rozhodně nedoporučujeme fotit policisty, zvláště ty se samopaly.

Kriminalita

Na policisty a policistky narazíte na každém kroku, proto se nemusíte bát loupežných přepadení ani kapesních krádeží. Domníváme se, že kriminalita je podobná jako u nás. Na druhou stranu mějte oči otevřené a vnímejte okolí, abyste se náhodou nestali součástí izraelsko-palestinského konfliktu na ulici.

Důležité kontakty

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě bude horko s možnost koupání. V zimě ideálně za poznáváním.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x za měsíc a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu