Jeruzalém
Izrael

Co vidět a navštívit v Izraeli

8 míst co vidět v Izraeli

Moře v Ejlatu
Ejlat Průvodce městem

Vypravte se do jediného rudomořského letoviska a užijte si koupání, šnorchlování nebo výlety hned do dvou blízkých zemí: Jordánska nebo Egypta.

Zobrazit místo
Jeruzalém
Jeruzalém

Rozhodně byste neměli odjet, aniž byste navštívili město Jeruzalém. Má osobité kouzlo a dýchá z něj historie. Jeruzalém zdaleka není jenom Chrámová hora, Skalní Dóm nebo Zeď nářků. Velmi záleží na tom, za jakým účelem se sem vypravíte. Křesťané mají svou pouť jasnou, ale i pro nás ostatní je procházka po Křížové cestě se zakončením v Chrámu Božího hrobu zajímavá. Cestou potkáte spoustu poutníků z celého světa. Pokud rádi obdivujete město z…

Zobrazit místo
Mrtvé moře
Mrtvé moře

Málokdo by asi nechtěl navštívit Mrtvé moře, tedy bezodtoké slané jezero. Má blahodárné účinky na mysl a tělo. Vzhledem k vysoké salinitě se opravdu udržíte nad hladinou, aniž byste pro to museli cokoli udělat, plavat se v něm moc nedá a pozor na oči, protože sůl v nich je opravdu nepříjemná. Mrtvé moře je nejníže položeným místem na zemském povrchu: 408 metrů pod hladinou světového oceánu.

Zobrazit místo
Negevská poušť
Negevská poušť

Velké území zabírající přes 60% celé rozlohy Izraele se nachází na jihu mezi městy Beerševa a Ejlat. Negevská poušť není tak úplně klasická poušť s písčitými dunami, ale spíše oblast připomínající měsíční krajinu s mnoha skalními útvary a geologickými zajímavostmi. Napříč Negevskou pouští vede silnice číslo 40 do Ejlatu.

Zobrazit místo
Haifa
Haifa

Největší severouraelské přístavní město je zapsané na seznamu UNESCO díky Světovému centru Bahá'í, což je název označující centrum náboženství Bahá'í. Kromě starého histroického centra je Haifa moderním tepajícím městem s množstvím průmyslu, výškových budov a je také domovem největšího izraleského přístavu.

Zobrazit místo
Betlém
Betlém

Pokud navštívíte Chrám Božího hrobu, není od věci vypravit se také do Betléma jakožto místa, kde se údajně narodil Ježíš Kristus. Betlém navíc spadá pod palestinskou samosprávu. Kromě křesťanského dědictví tu najdete velké množství grafitů od známého tvůrce Banksyho

Zobrazit místo
Safed
Safed

Podle legendy bylo město založeno Noemovými syny. Dnes zde žije silná komunita Židů. Je to místo, z něhož číší židovská historie a kultura. Můžete se procházet křivolakými uličkami a sem tam navštívit nějakou synagogu. V dnešní době je Safed také důležitým střediskem židovského učení. K dominantě města patří ještě rozsáhlý židovský hřbitov. 

Zobrazit místo
Banias
Přírodní oblast Banias

Toto přírodní místo na severu Izraele údajně patří k nejnavštěvovanějším místům v Izraeli. Najdete tu mnoho říček, potoků a dalších krás z přírodního bohatství. K nejvíce obdivovaným patří bezesporu vodopád Banias, který je vysoký 33 metrů. Celá oblast leží v blízkosti hory Hermon. Terén není obtížný, je to taková příjemná procházka

Zobrazit místo

Chystáš se do Izraele?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 05. 2022