Jak do Izraele

Z Prahy létá přímá linka do Tel Avivu prostřednictvím společností Wizz Air nebo El Al. Cesta trvá zhruba 3,5 hodiny. Pozor na velmi přísné kontroly na letišti! Vyhraďte si dostatek času, určitě je lepší na letiště dorazit minimálně 3 hodiny před odletem. S námi měli asi hodinové interwiev a prohledávali nám detailně i batoh.

Levnou alternativou jsou přímé lety Ryanairu z Bratislavy nebo Krakowa do jihoizraelského Eilatu.

Jak se nejlépe dopravovat

Po Izraeli se můžete dopravovat pomocí autobusů, v Jeruzalémě je dobré využít jako veřejnou dopravu tramvaj. Autobusem se pohodlně dostanete z Tel-Avivu do Jeruzaléma. Cesta trvá málo přes půl hodiny. Cena je asi 20 NIS.

Největším autobusovým dopravcem je společnost Egged, dá se přirovnat k bývalému ČSAD u nás. Jízdní řády i nákup jízdenek můžete vyřídit přes web společnosti.

V okolí Tel Avivu a na severu země lze využít i železnice, která je zároveň i nejrychlejší spojnici Ben Gurionova letiště s Tel Avivem. Plánovač cest a další informace jsou dostupné na webu železnic.

Půjčení auta

Pokud Vás cestuje více, lze si pronajmout auto. Ceny odpovídají západní Evropě, ale s předstihem se dá sehnat auto i za 30 € na den. Dálniční poplatky neexistují, síť silnic je hustá a velice dobře udržovaná. 

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Lze do Izraele přejet půjčeným autem z Jordánska??? Děkuji

před 8 měs
Avatar uživatele
jarolein

Nejde.. ani obráceně☹️

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu