Zavřít boční panel

Doprava v Izraeli

Jak do Izraele

Z Prahy létá přímá linka do Tel Avivu prostřednictvím společností Wizz Air nebo El Al. Cesta trvá zhruba 3,5 hodiny. Pozor na velmi přísné kontroly na letišti! Vyhraďte si dostatek času, určitě je lepší na letiště dorazit minimálně 3 hodiny před odletem. S námi měli asi hodinové interwiev a prohledávali nám detailně i batoh.

Levnou alternativou jsou přímé lety Ryanairu z Bratislavy nebo Krakowa do jihoizraelského Eilatu.

Jak se nejlépe dopravovat

Po Izraeli se můžete dopravovat pomocí autobusů, v Jeruzalémě je dobré využít jako veřejnou dopravu tramvaj. Autobusem se pohodlně dostanete z Tel-Avivu do Jeruzaléma. Cesta trvá málo přes půl hodiny. Cena je asi 20 NIS.

Tramvaj Jeruzalém

Největším autobusovým dopravcem je společnost Egged, dá se přirovnat k bývalému ČSAD u nás. Jízdní řády i nákup jízdenek můžete vyřídit přes web společnosti.

V okolí Tel Avivu a na severu země lze využít i železnice, která je zároveň i nejrychlejší spojnici Ben Gurionova letiště s Tel Avivem. Plánovač cest a další informace jsou dostupné na webu železnic.

Půjčení auta

Pokud Vás cestuje více, lze si pronajmout auto. Ceny odpovídají západní Evropě, ale s předstihem se dá sehnat auto i za 30 € na den. Dálniční poplatky neexistují, síť silnic je hustá a velice dobře udržovaná. 

Země protikladů a poznání

Dle našeho názoru by návštěva Izraele měla být povinná pro každého z nás. Rozšíří nám obzory a otevře oči dokořán. Pokud se rozhodnete tuto zemi navštívit, domníváme se, že vás obohatí nábožensky, politicky, ale i lidsky.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
V létě bude horko s možnost koupání. V zimě ideálně za poznáváním.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu