Jeruzalém
Izrael

8 míst co vidět v Izraeli

Jeruzalém

Jeruzalém

Rozhodně byste neměli odjet, aniž byste navštívili město Jeruzalém.

Má osobité kouzlo a dýchá z něj historie. Jeruzalém zdaleka není jenom Chrámová hora, Skalní Dóm nebo Zeď nářků. Velmi záleží na tom, za jakým účelem se sem vypravíte.

Křesťané mají svou pouť jasnou, ale i pro nás ostatní je procházka po Křížové cestě se zakončením v Chrámu Božího hrobu zajímavá. Cestou potkáte spoustu poutníků z celého světa. Pokud rádi obdivujete město z vyšší perspektivy, tak doporučujeme vyrazit na hradby nebo se projít „po střechách“. Z tohoto kouzelného místa se vám otevře Chrámová hora, Chrám Božího hrobu nebo zhlédnete tržiště shora.

Nové město má taky své kouzlo i přesto, že vám možná zpočátku bude připadat jako kterákoli jiná evropská destinace. Najdete tu mnoho obchodů světových i místních značek, výborný trh s ořechy, chalvou nebo čerstvými datlemi a několik košer restaurací. Nezapomenutelným a neobvyklým zážitkem může být také návštěva Mea Shearim – čtvrti ortodoxních Židů, kde se přenesete do minulého století.

Všichni židovští obyvatelé, kteří tu žijí, mají podobný styl oblékání a dodržují tradiční zvyky. Není nikterak zvlášť ohraničena, jenom vyznačena výstražnou cedulí, kde vás žádají, abyste dodržovali „dress code“.

Chystáš se do Izraele?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.