Zpět na seznam míst co vidět v Izraeli
Jeruzalém

Jeruzalém

Rozhodně byste neměli odjet, aniž byste navštívili město Jeruzalém.

Má osobité kouzlo a dýchá z něj historie. Jeruzalém zdaleka není jenom Chrámová hora, Skalní Dóm nebo Zeď nářků. Velmi záleží na tom, za jakým účelem se sem vypravíte.

Křesťané mají svou pouť jasnou, ale i pro nás ostatní je procházka po Křížové cestě se zakončením v Chrámu Božího hrobu zajímavá. Cestou potkáte spoustu poutníků z celého světa. Pokud rádi obdivujete město z vyšší perspektivy, tak doporučujeme vyrazit na hradby nebo se projít „po střechách“. Z tohoto kouzelného místa se vám otevře Chrámová hora, Chrám Božího hrobu nebo zhlédnete tržiště shora.

Nové město má taky své kouzlo i přesto, že vám možná zpočátku bude připadat jako kterákoli jiná evropská destinace. Najdete tu mnoho obchodů světových i místních značek, výborný trh s ořechy, chalvou nebo čerstvými datlemi a několik košer restaurací. Nezapomenutelným a neobvyklým zážitkem může být také návštěva Mea Shearim – čtvrti ortodoxních Židů, kde se přenesete do minulého století.

Všichni židovští obyvatelé, kteří tu žijí, mají podobný styl oblékání a dodržují tradiční zvyky. Není nikterak zvlášť ohraničena, jenom vyznačena výstražnou cedulí, kde vás žádají, abyste dodržovali „dress code“.

  • Naviguj: 31.7689, 35.2144

Další místa v Izraeli

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu