Japonsko
Japonsko

9 míst co vidět v Japonsku

Nagoya

Nagoya

Nagoya – se svými více než dvěma miliony obyvatel se jedná o čtvrté nejlidnatější město v Japonsku. Nagoya je hlavní město prefektury Aichi a jedním ze zásadních průmyslových měst. Město bylo založeno v rozvojovém období Edo a může se chlubit zajímavou a bohatou historií. I když během spojeneckých náletů byla většina historických památek zničena, i přesto zde nalezneme nepřeberné množství zajímavých míst a událostí.

Nagoyský hrad – navzdory téměř celkovému zničení se hrad podařilo z velké části zrekonstruovat, i když ne zcela dobovými materiály a technikami. Je zde k vidění muzeum a síň působivých pozlacených obrazů hradního paláce. V současnosti probíhá rekonstrukce paláce a hradu dobovými technologie, které je možné na vlastní oči pozorovat. Oblíbené místo pro sledování rozkvetlých sakur.

Muzeum železnic – muzeum vlaků a železniční dopravy JR Central (Japan Railways). Japonsko se může chlubit hned několika „nej“ v oblasti vlakové dopravy. V muzeu je vystaveno 39 vlakových souprav a mnoho zajímavých expozic. Pomocí simulátoru si můžete vyzkoušet, jak se řídí nejrychlejší vlaky na světě nebo jaké svou povinnosti jejich obsluhy. Druhé patro je vhodné zejména pro děti.

Svatyně Atsuta  – jedna z nejvýznamnějších šintoistických svatyní v Japonsku, zasvěcená bohyni slunce Amaterasu. Komplex krásných budov v ryze japonském stylu je zasazen do nádherného lesoparku. Ve svatyni se umístěn jeden ze tří císařských artefaktů, bájný meč Kusanagi. Bohužel není vystavován veřejnosti. V areálu najdete i velice příjemnou kavárnu/restauraci s místními specialitami.

Chystáš se do Japonska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.