Průvodce městem

Tokio

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Hlavním městem Japonska a zároveň jednou z největších megapolí světa není nic jiného, než ohromující Tokio. Město, kde si každý nutně přijde na své, nabídne množství zelených oáz k oddychu v jinak neustále rušných a zábavou pulzujících ulicích Tokia.

Kontrasty jsou viditelné i v samotné výstavbě města. Na jedné straně uvidíte palác postavený v tradičním japonském stylu, jehož celý dojem tradičnosti umocňuje rozlehlá striktně upravená zahrada, ale když přejdete o pár kroků dál, naskytne se vám pohled na množství moderních mrakodrapů hostících jedny z největších nadnárodních korporací.

Vydejte se do čtvrti Akihabara za Japonci oblečených v kostýmech animovaných postaviček, shlédněte zápas v sumu či ochutnejte nejčerstvější sushi a sashimi v okolí rybího trhu Tsukiji.

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Připrav se na
4–7 dní
Město, které nemá jedno, ale několik městských center si zaslouží skutečně mnoho dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Na jaře se vydejte za růžově kvetoucími sakurami, na podzim za červenožlutě zbarvujícími se listy.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Standardní cena letenek do Tokia na letiště Narita či Haneda. V akcích standardně okolo 10 tisíc.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Muzeum Edo-Tokyo

 Je domovem napodobenin typických japonských budov v tradičním stylu včetně Nihonbashiho mostu. 

Zavřít boční panel

Chrám Sensoji

Je jednou z nejstarších náboženských budov (postaven byl v roce 628), ačkoli v průběhu 2. světové války byl téměř zbourán. Pro mnohé je znám svou branou, uvnitř níž visí lampión. Tento chrám přitahuje davy turistů, ale vstupné je zatím zcela na dobrovolné bázi. Nejen chrám stojí za pozornost, ale neopomeňte i pagodu stojící hned vedle chrámu.

Zavřít boční panel

Císařský palác Kókjo

Nachází se ve čtvrti Čijoda. Kolem něj jsou vysazeny květinové zahrady a vybudován vodní příkop. Celý prostor je obklopen obrannými hradbami. Doteď je využíván jako sídlo císařské rodiny. Z toho důvodu je veřejnosti za běžných okolností nepřístupný. Přístupný je jen 2. 1. a 23. 12. Pokud se zde ocitnete v jiných dnech, nezoufejte, pro návštěvníky je otevřena celoročně (výjimku tvoří pondělí, pátek a státní svátky) Východní zahrada, která nabízí pohled na zachovalé věže, zbytky brány a opevnění.  

Zavřít boční panel

Svatyně Nogi

Tato šintoistická svatyně působí jako útočiště před ulicí Roppongi. Byla zbudována na počest Nogi Maresuke. 

Zavřít boční panel

Shiba Park

Je v něm umístěn buddhistický chrám Zojoji, vystavěný v roce 1393. Zajímavostí jsou dřevěné tabulky visící před chrámem. Za nízký poplatek jsou vám k dispozici tyto dřevěné tabulky, na něž můžete napsat své přání a zavěsit ho před chrám. Kromě tohoto chrámu jsou zde k vidění sošky Jizo a Gate of Daitokuin Mausoleum, brána zachovalá jako pozůstatek po mauzoleu.

Zavřít boční panel

Ueno Zoo

Je označována za nejstarší japonskou Zoo. Nejoblíbenějším zvířetem Japonců je panda, právě těch tu uvidíte spoustu. Zoo se stala útočištěm 2.600 kusů zvířat a kromě pohledu na zvířata vám zprostředkuje i možnost pohladit si kozy nebo ovce. Celý komplex umocňuje majestátní pagoda, která kdysi patřila ke chrámu Kaneidži.

Zavřít boční panel

Park Ueno

Obdivovat krásy rozkvetlých třešní můžete i v tomto parku, který je pro to přímo stvořen. Mnoho Japonců se shromažďuje právě tady, aby se kochali krásou třešní. Toto pozorování je v japonském slovníku označováno jako zvyk hanami. Pro svou krásu si získal srdce mnoha Japonců i turistů, kteří ho v hojném počtu navštěvují. Kromě krásy vysazených rostlin a stromů se zde nachází i několik muzeí. Za zmínku stojí Národní muzeum v Tokiu, Národní muzeum přírody a vědy a jiná muzea.

Zavřít boční panel

Tokijská věž

Je napodobeninou Eiffelovi věže a dosahuje výše 333 m. Nachází se v ní kromě obchodů i akvárium. Dech beroucí výhled se vám naskytne z observatoře umístněné ve výšce 250 m.

Zavřít boční panel

Tokio Skytree

Věž s výškou 634 m se řadí mezi nejvyšší budovy v Japonsku.  Nahradila tak vysílač Tokio Tower. Proto určitě nesmíte vynechat její uchvacující výhled. Architekt této věže neopomenul ani možnost podívat se skrz průhledné sklo pod vašima nohama přímo pod sebe dolů. Je nutné si před návštěvou raději vytvořit rezervaci na této stránce: http://www.tokyo-skytree.jp/en/.  

Zavřít boční panel

Tokio Metropolitan Government Building

Z této budovy získáte nádherný výhled na město. Vstupné je zcela zdarma, připravte se ale na dlouhou řadu návštěvníků také prahnoucích po skvělém rozhledu. 

Zavřít boční panel

Rybí trh Tsukiji

Je jedním z nejslavnějších rybích trhů vůbec. Zaručený zážitek si odnesete z dražby rybích kousků a mořských plodů. 

Zavřít boční panel

Národní zahrada Shinjuku Gyo-en

Její částí je i anglická zahrada doplněná francouzskou a tradiční japonskou zahradou. Na jaře se vám naskytne skvělý pohled na rozkvetlé rododendrony, na podzim zase na chryzantémy. Najdete zde směsici různých typů zahrad i nejrozmanitější exotické rostliny zasazené ve skleníku.

Zavřít boční panel

Svatyně Meiji

Nachází se uprostřed parku Jojogi. Svatyně byla vystavěna na počest císaře Meijiho a císařovny Shoken. Uvnitř byste císařův hrob hledali marně, ten je umístěn nedaleko Kjóta. Právě tomuto císaři a jeho manželce Japonci vděčí za průmyslovou modernizaci Japonska. Tato svatyně se řadí mezi jednu z největších v Tokiu. Skládá se z dvou hlavních částí. V první je soustředěno muzeum pokladů. Druhá část je věnována pamětní galerii, v níž jsou shromážděny malby ze života císaře a jeho manželky. Poblíž se můžete kochat výhledem na 200 druhů dřevin. Vstupné je zdarma. 

Zavřít boční panel

Zahrada Hama-rikyu

Patří mezi jednu z nejhezčích zahrad svého druhu. Tato zahrada silně kontrastuje s okolím světem, tedy s novou a starou výstavbou. Vyrazte sem v měsících únor–březen, kdy zahradu barevně dotvoří řepkové pole a slivoně. Jedním z možných způsobů, jak se dostat do zahrady, je pomocí vodního autobusu, zvaného též suijo, který pluje kolem Asakusa až k ostrovu Odaiba.

Zavřít boční panel

Tokyo Disney Resort

Potěší především mladší věkovou skupinu, i když i dospělí si jistě přijdou na své. Je rozdělen na dvě části, jednou z nich je Tokyo Disneyland a tou druhou je Tokyo DisneySea.

Zavřít boční panel

Sumo muzeum

 

Sídlí v Ryogoku Kokugikan Sumo Hall, v blízkosti stanice Ryogoku. V muzeu můžete zhlédnout historii sumo zápasů. Z nejvýznamnějších zápasů jsou zachovány bohatě zdobené kesho-mawashi, tedy hedvábné zástěry, a mnoho dalšího. Pokud nestihnete žádný sumo zápas, zavítejte alespoň sem.

Zavřít boční panel

Zahrady Nezu Jinja

Už při vstupu budete okouzleni branami Tori. Celé zahrady jsou budovány ve stejném stylu jako světoznámá Nikkō Tōshō-gū. Tyto zahrady si ponechaly svou tvář i navzdory vojenským bombardováním. Jsou mystickým místem, což značí i fakt, že sem přicházel prosit japonský císař za boží ochranu.

Počasí a sezóny v Tokiu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tokio
Teploty během roku

10 °C

10 °C

13 °C

18 °C

23 °C

25 °C

29 °C

31 °C

26 °C

21 °C

17 °C

12 °C

Počasí

V lednu a únoru můžete očekávat podobně příjemné počasí. 

V březnu pomalu začínají rozkvétat sakury, teploty šplhají na příjemných 13 °C, občas se vyskytne i déšť.

V dubnu jsou sakury už rozkvetlé, teploty se zase oproti minulému měsíci zvýší o pár stupňů. Pro Japonce je duben spojen s několika státními svátky. Většina lidí si zařídí dovolenou, což pro vás jakožto návštěvníky Tokia znamená nespočetné množství lidí v ulicích.  Proto prahnete-li po méně přelidněné návštěvě města, vyhněte se konci dubna. 

Květen přinese zase o několik stupňů více než v předešlých měsících. Tento měsíc je jako stvořený pro různé festivaly, které se konají ve městě. Kupříkladu můžeme zmínit Sandža festival. 

Červen je kromě vysokých teplot doprovázen i vydatným deštěm, jehož si užijete až do poloviny července.

V září je obecně v Japonsku největší výskyt tajfunů. 

V říjnu ubývá počet turistů, počasí se pomalu zchlazuje na příjemných 22 °C.

Počasí v listopadu přináší ustálené teploty kolem 17 °C, v prosinci dále klesají na 12 °C, tudíž se nemusíte obávat mrazu.

Sezóny a kdy vyrazit

Každé z oněch ročních období má co návštěvníkům nabídnout.

Své kouzlo nabídnou rozkvétající sakury v období března a dubna zvané hanami, což je však doprovázeno obrovským množstvím turistů. Nestoupají však jen počty turistů, ale i ceny, které se navýší i několikanásobně. Za příplatek to však stojí, poněvadž v tomto období je počasí stálé, spadne minimum srážek. 

Neméně menší dav turistů očekávejte i v období září a října, kdy se naopak koná momijigari, tedy barvení listů do barev podzimu.

I když je v Japonsku období do poloviny září známé jako období tajfunů, z hlediska počasí se možná budete chtít vyhnout právě naší hlavní dovolenkové sezoně čili červenci a srpnu, neboť v těchto měsících se střídají vysoká horka s vlhkostí a častými srážkami.

Pokud jste příznivci chladného počasí, popřemýšlejte nad návštěvou Tokia v období ledna a února, kdy zde panuje mírných 10 °C.

Skvělé akce do Tokia

ušetříš až 27%
A už tam budem?
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 44%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 18%
Akce starší 2 týdnů
11 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu