Korejská kuchyně

V jídle hrají hlavní roli barvy – každá barva něco znamená. Korejská kuchyně je rozmanitá, oproti nám nekonzumují tolik masa a základem každého jídla je miska rýže, polévka a spousta malých mističek tzv. banchan.

K typickým banchan patří také tradiční pálivé kimchi (speciálně upravené zelí, které se na dlouhou dobu nakládá s česnekem a dalšími místními dochucovadly). Pokrmy, které rozhodně stojí za vyzkoušení, jsou například bibimbap – chutná a pro našince snadno stravitelná směs zeleniny, masa a vajec podávaná na rýži, bulgogi – tenké plátky grilovaného hovězího masa marinovaného ve sladké sojové omáčce, jeon – pikantní palačinky obvykle servírované s mořskými plody a jarní cibulkou nebo jjigae – dušené maso v husté omáčce servírované ještě vroucí v horkém hliněném hrnci. K nejoblíbenějším nápojům patří nejrůznější druhy čaje, které nemusí být vždy z čajových lístků, například yujacha – citrónový čaj a insamcha – ženšenový čaj.

Obvyklé ceny v restauracích

Obvyklé ceny za jedno teplé jídlo se pohybují v rozmezí 10.000 – 20.000 KRW. Často můžete koupit nápoje v automatech – 1.000 KRW / 250 ml (na parkovištích, u památek, v muzeích atd.). Jako všude, i zde jsou mezinárodní řetězce typu McDonald´s nebo Burger King, ale i místní fastfoody (například Isaac Toast Myeongdong v Soulu – toast za 3.000 KRW). Kdybyste chtěli okusit luxusnější restauraci, tak v Soulu najdete Jung Sik Dang, kde vás čtyřchodové menu přijde na 60.000 KRW.

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

찌개 není samostatné jídlo, musí to být "něco" 찌개. 찌개 = dušené jídlo, dušené jídlo je rovněž 국, ten je méně hustý, než 찌개. Vařené jídlo je 탕 a 전골. Bože, to jsou úplné základy, to je, jako neznat, jaký je rozdíl mezi bouillonem, consommé a consommé double. :-)

Odpovědět
před 27 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu