Jižní Korea
Jižní Korea

Jídlo v Jižní Koreji

Korejská kuchyně

V jídle hrají hlavní roli barvy – každá barva něco znamená. Korejská kuchyně je rozmanitá, oproti nám nekonzumují tolik masa a základem každého jídla je miska rýže, polévka a spousta malých mističek tzv. banchan.

K typickým banchan patří také tradiční pálivé kimchi (speciálně upravené zelí, které se na dlouhou dobu nakládá s česnekem a dalšími místními dochucovadly). Pokrmy, které rozhodně stojí za vyzkoušení, jsou například bibimbap – chutná a pro našince snadno stravitelná směs zeleniny, masa a vajec podávaná na rýži, bulgogi – tenké plátky grilovaného hovězího masa marinovaného ve sladké sojové omáčce, jeon – pikantní palačinky obvykle servírované s mořskými plody a jarní cibulkou nebo jjigae – dušené maso v husté omáčce servírované ještě vroucí v horkém hliněném hrnci. K nejoblíbenějším nápojům patří nejrůznější druhy čaje, které nemusí být vždy z čajových lístků, například yujacha – citrónový čaj a insamcha – ženšenový čaj.

Obvyklé ceny v restauracích

Obvyklé ceny za jedno teplé jídlo se pohybují v rozmezí 10.000 – 20.000 KRW. Často můžete koupit nápoje v automatech – 1.000 KRW / 250 ml (na parkovištích, u památek, v muzeích atd.). Jako všude, i zde jsou mezinárodní řetězce typu McDonald´s nebo Burger King, ale i místní fastfoody (například Isaac Toast Myeongdong v Soulu – toast za 3.000 KRW). Kdybyste chtěli okusit luxusnější restauraci, tak v Soulu najdete Jung Sik Dang, kde vás čtyřchodové menu přijde na 60.000 KRW.

Chystáš se do Jižní Koreje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Filip
před 10 měs

찌개 není samostatné jídlo, musí to být "něco" 찌개. 찌개 = dušené jídlo, dušené jídlo je rovněž 국, ten je méně hustý, než 찌개. Vařené jídlo je 탕 a 전골. Bože, to jsou úplné základy, to je, jako neznat, jaký je rozdíl mezi bouillonem, consommé a consommé double. :-)