Průvodce státem
Jižní Korea
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Jižní Korei

Jak do Jižní Koreje

Přímou linku Praha – Soul zajišťují letecké společnosti Korean air a ČSA, na které společně létají 2–krát denně. Průměrná cena letenek se však pohybuje okolo 17 tisíc korun. Lety s přestupem stojí o poznání méně, asi 13–14 tisíc korun.

Letišť je v Jižní Koreji přesně 11, z nichž nejvýznamnější je hlavní soulské letiště Incheon, kam létají všechny přímé lety z Evropy. Pro vnitrostátní přelety či přelety po Asii využijete vedlejší letiště Gimpo, případně pak větší mezinárodní letiště na Jeju a v Pusanu.

Jak se nejlépe dopravovat

Leteckou dopravu zajišťují Korean Air, Asiana Airlines a Jeju Air. Letiště najdete v Incheon, Gimpo, Busan, Jejudo a Daegu.

Pokud si chcete půjčit auto, tak vás vyjde zhruba na 50 dolarů za den.

Autobusem se dostanete prakticky kamkoli. Do větších měst jezdí po 15 minutách, do menších měst a vesnic po hodině.  V Soulu jsou navíc k dispozici noční autobusy (celkem 9 linek), které fungují od půlnoci do rána, tedy v době, kdy většina autobusů nejezdí. Jsou označeny písmenem N. Můžete tak objíždět památky nočního Soulu. Jízdné je o něco dražší než běžné autobusy, vyjde zhruba na 2.500 wonů.

Vlak je příjemná alternativa dopravy. Jsou rozděleny do 4 kategorií – dle komfortu. Nejluxusnější a nejrychlejší jsou vlaky Saemaul, které staví pouze ve velkých městech. Naopak nejpomalejší vlaky, které staví ve všech městech a vesnicích, jsou Tonggeun. Rozumnou variantou jsou vlaky Mugunghwa, které jsou pohodlné a staví skoro všude.

Vlaková stanice Gyeonghwa

Pro více informací o vlacích jděte na: http://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfAboutKORAIL.do.

Metro funguje v 6 městech (Soul, Busan, Daejeon, Daegu, Gwangju a Incheon). Ale nemusíte mít strach, názvy stanic jsou i v angličtině.

Ve větších městech fungují taxislužby, které nejsou tak drahé (Soul 1 km 2.300 KRW, ostatní města i méně). 

Cestování trajektem možná využijete při přepravě mezi ostrovy. Síť trajektů a lodí, které spojují pobřežní a vzdálenější ostrovy s pevninou i ostrovy navzájem, je v Koreji velmi rozsáhlá. Na pátý největší ostrov Jejudo se lze dostat trajektem z přístavních měst Mokpo či Wando. Na ostrovy poblíž západního pobřeží se lze dostat lodí či trajektem z Incheonu nebo Gunsanu. Mokpo, Wando, Yeosu a Busan zajišťují spojení s nespočtem ostrovů, které leží jižně od pevniny. Na východní ostrovy se lze dostat z přístavů Pohang nebo Donghae. Řada společností rovněž nabízí vyhlídkové plavby. A lodní doprava funguje i ve vnitrozemí, například na jezerech Soyang či Chungju jezdí pravidelné vyhlídkové trajekty

Země kimchi

Jižní Korea je moderní zemí s odlišnými zvyky, ale jakmile zmíníte, odkud jste, dostane se vám většinou vřelého přijetí, neboť Praha je proslulá díky korejské telenovele Milenci v Praze. Možná je to i jeden z důvodů, proč naopak my v Praze potkáváme všudypřítomné fotící Korejce.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Jižní Koreji.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Sezona je podobná s tou českou, nejlépe tu je na jaře a v září.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 31 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu