Pusan
Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Haeundae Blueline Park

Blueline Park

Na místě staré železniční trati vinoucí se po členitém pobřeží od východního cípu pláže směrem na sever vzniklo unikátní výletní místo zvané Haeundae Blueline Park.

Na délce 4 800 metrů se podařilo trať obnovit jako turistickou atrakci. Po kolejích jezdí speciální výletní vlaky, zatímco po celé trase vedle kolejí vede i chodníček pro pěší. Nad konvenční tratí je pak vybudována speciální turistická trať, po níž jezdí malé barevné vagonky zvané Sky Capsule, z nichž se naskytnou nejhezčí výhledy.

Výhledy jsou ostatně hlavním lákadlem Blueline Parku. Po trase můžete vystoupit na několika stanicích, z nichž vedou nad moře vyhlídkové plošiny.

Provozní doba

Vlaky jezdí v intervalu cca 30 minut, zatímco vagonky Sky Capsule zhruba jednou za 5-10 minut. 

Dráha je v provozu celoročně od 9:30. Poslední jízda se liší dle ročního období a detailní rozpis najdete na oficiálním webu.

Chodníček pro pěší je zpřístupněn 24 hodin denně.

Ceny jízdenek

Vstup pro pěší je zdarma.

Ceny jízdného pro klasický vláček jsou následující:

  • 7 000 KRW - jedna cesta
  • 10 000 KRW - zpáteční cesta
  • 13 000 KRW - celodenní jízdenka využitelná pro celou trasu a libovolný počet jízd

Ceny jízdného pro jízdu Sky Capsule jsou následující (kvůli omezené kapacitě je vhodné provést rezervaci předem online):

  • 30 000 KRW - jedna cesta

Doprava k Blueline Parku

Trať má začíná na východním konci Haeundae Beach (poloha na mapě). Nejbližší stanice metra zelené linky 2 Jungdong se nachází asi 650 metrů odsud.

Konec trati je pak přímo ve stanici příměstského vlaku "Donghae-Nambu Line" Songjeong. Tímto vlakem/metrem se stejně jako metrem zelené linky dostanete do centra Pusanu.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.