Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Busan Tower

Busan Tower

Pusanská vyhlídková věž zvané také jako Diamond Tower je 120 metrů vysoký stavba na pahorku v parku Yongdusan poblíž centra města.

Postavena byla v roce 1973 ve tvaru připomínajícím maják, který odkazuje na provázanost Pusanu s mořem a námořní dopravou. Od počátku slouží výhradně jako rozhledna. Na Busan Tower nejsou instalované žádné vysílače, nenajdete v ní ani kanceláře či restaurace.

Od roku 2021 nese věž oficiální název Diamond Tower, který odkazuje na most Gwangan v severní části města, jemuž se přezdívá diamantový most.

Za tmy je Busan Tower nádherně nasvícená několika barvami, které se střídají zhruba v minutových intervalech.

Vyhlídka na přístav a most

Busan Tower je jedním z mála míst ve městě, z nichž se naskýtá panoramatický výhled na starší část kontejnerového přístavu s Busan Harbor Bridge, známým mostem, který je v noci nasvícen mnoha barvami.

Vstupné a otevírací doba

Vyhlídková plošina ve výšce 115 metrů je otevřena každý den v časech 10:00–22:00. Poslední vstup je možný 30 minut před zavírací dobou.

Vstupenka na věž stojí 12 000 KRW.

Jak se dostat k Busan Tower?

Rozhledna stojí na pahorku nad centrem Pusanu, šlapat do kopce však nemusíte. Z jižní strany (poloha na mapě) vás většinu kopce vyvezou bezplatné eskalátory. Stanice metra Nampo se nachází asi 70 metrů od těchto eskalátorů (ze stanice využijte východ číslo 1)

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.