Pusan

14 míst co vidět v Pusanu

Oryukdo Skywalk

Oryukdo Skywalk

Jedna z oblíbených krátkých pěších tras po členitém pusanském pobřeží vás zavede do lesnatého parku Igidae, na jehož konci se nachází chodníček nad mořský útes.

Z něj se naskytnou úchvatné výhledy na širé moře, velké námořní lodě vplouvající do pusanského přístavu a skalnaté ostrůvky Oryukdo.

Igidae Coastal Trail

Vyhlídka Oryukdo se nachází na jižním cípu parku Igidae, který proslul nejoblíbenější pěší trasou v Pusanu: 4,7 km dlouhou Igidae Coastal Trail.

Udržovaný chodníček s množstvím schodišť se vine po skalnatém dramatickém pobřeží a skrz husté lesy a naskýtají se z něj nádherné výhledy na moře. Ideální je vyrazit brzy ráno, a užit si východ slunce nad mořem.

Igidae Coastal Trail stejně jako Oryukdo Skywalk jsou přístupné zdarma.

Doprava na Oryukdo a Igidae

Nechcete-li si zatrekovat po Igidae Coastal Trail, je možné autobusem linek 24, 27 a 131 zajet přímo k vyhlídce Oryukdo Skywalk. Všechny linky jezdí k nejbližší stanici metra Kyunsung University (zelená linka 2).

Tato stanice je zároveň i nejblíž počátečního bodu Igidae Coastal Walk (cca 2,5 km). Přiblížit se sem můžete i zeleným autobusem linky 2 jezdícím právě od této stanice metra.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 04. 01. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.