Noční Soul

Ubytování v Soulu

Přes Soul míří do Koreje většina cestovatelů a je tak vstupní branou do celé země. Rozhodně se zde alespoň na 1 noc, ideálně však na 3-4 noci zastavte.

Kde rezervovat ubytování v Soulu? V Asii tradičně silný portál agoda.com i v Soulu nabídne nejvíce ubytování.

Zejména pokud jde o menší hotely a penziony, často Agoda nabízí i výrazně nižší ceny než konkurenční server booking.com.

Kde se ubytovat v Soulu?

Soul je obrovské město, proto na výběru správné lokality velmi záleží. Můžete si tak ušetřit i hodinu dojíždění za turistickými zajímavostmi denně a také peníze za jízdenky.

Myeongdong

Hledali byste jen těžko vhodnější čtvrť k ubytování. Myeongdong leží přímo v centru, nejvíc to tu žije a kříží se tu mnoho linek metra i autobusů. Hlavní vlakové nádraží je navíc dostupné i pěšky do 10-15 minut.

Levné 3* hotely do 90 USD za noc ve 2lůžkovém pokoji:

Kvalitní 4* nebo 5* hotely bez kompromisů:

Gangnam

Moderní a tak trochu nekonformní čtvrť Gangnam proslavená hitem Gangnam Style je vhodná pro cestovatele, kteří vyhledávají noční zábavu. Leží na druhém břehu řeky než centrum a cesta metrem do centra je poněkud zdlouhavá (cca 25 minut). I přesto patří Gangnam k nejoblíbenějším čtvrtím k bydlení.

Hotely jsou zde dražší než v centru a pod 90 USD se ubytujete jen v menších a nepříliš dobře hodnocených hotýlcích.

Levnější 3* hotely do 110 USD za noc ve 2lůžkovém pokoji:

Kvalitní 4* nebo 5* hotely bez kompromisů (do 150 USD):

Historické město

Jako historické centrum Soulu se počítá vesnička Bukchon Hanok Village, kde však najdete jen pár stylových penzionů. Jako starý Soul by se však dala označit i rozšířená oblast na jih od Bukchon Hanok mezi paláci Gyeongokbung a Changdeokgung. Zástavba je tu sice už víceméně moderní, ale pěšky dojdete prakticky ke všem historickým památkám do 20 minut.

  • Coups Hotel ** – menší pohodový hotel se skvělými cenami od 40 USD za noc pro 2
  • Somerset Palace Hotel **** – skvělý aparthotel s kompletně vybavenými pokoji a cenami od 100 USD za noc
  • Hotel Kuretakeso Insandong *** – tento hotel nabízí asi nejlepší poměr ceny a kvality v širokém okolí, za noc zaplatíte od 50 USD za noc a má velmi dobré hodnocení

Hotely u hlavního nádraží

Přiletíte do Soulu pozdě večer, stíháte poslední metro do centra, ale nechce se vám už v Soulu složitě hledat hotel? Nebo odjíždíte vlakem brzy ráno na výlet do jiných koutů Koreji? Pak se ubytujte v těsné blízkosti hlavního nádraží "Seoul Station".

Ceny hotelů v Soulu

Korejské hlavní město patří v Asii k dražším destinacím, ale najdete tu i spoustu hostelů a levných malých hotýlků.

Nejlevnější penziony a 1* či 2* hotely nabízejí 2lůžkový pokoj za noc v rozmezí 40 až 50 USD. U klasických 3* hotelů pak očekávejte spíš ceny okolo 90 USD

Lepší 4* hotely pak stojí okolo 150 USD za noc a luxusnější 5* hotely od 220 USD výš.

Kdy jsou v Soulu nejdražší hotely? Nejvíce turistů do města míří mezi březnem a květnem a v říjnu až listopadu. Právě na jaře a na podzim jsou hotely v Soulu nejdražší.

Naopak nejnižší ceny klidně s více než 30% slevami očekávejte mezi červnem a srpnem, kdy v Soulu panuje nepřátelské tropické počasí a hotely tak lákají turisty aspoň na nižší ceny.

Chystáš se do Soulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 07. 03. 2024

Vyhledej si svůj hotel v Soulu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.