Skalní město Petra
Jordánsko

11 míst co vidět v Jordánsku

Mrtvé moře

Východ slunce u Mrtvého moře

Koupání v Mrtvém moři je bezesporu jedinečným zážitkem. Jedná se zároveň o nejnižší suchozemské místo na světě, s nadmořskou výškou -420 m. Voda v moři je extrémně slaná, hustá a olejnatá, místo plavání se v ní tedy budete spíš jen nadnášet. Pro relaxaci vleže doporučujeme nafukovací polštářek pod hlavu. Voda, mořské bahno, ale i tamní ovzduší mají příznivé zdravotní účinky na lidský organismus.

Po koupeli se zaručeně budete chtít co nejdříve osprchovat, protože zasychající sůl je na kůži velmi nepříjemná. Nejlepší možností, jak si koupání v Mrtvém moři užít, je tedy buď návštěva placené pláže (Amman Beach, vstupné asi 20 JOD), nebo ubytování v některém z hotelů, které mají pláž vlastní. Pro dobrodružnější povahy může být alternativou koupání poblíž některého z přítoků, kde je možnost se umýt sladkou vodou.

Pozor, oblast hotelů u Mrtvého moře je nejdražší v Jordánsku. Vzhledem k tomu, že jsou zde jen luxusní hotely a pláže, veškeré služby, jídlo, pití i suvenýry jsou za nehorázně přemrštěné ceny. 

Pobřeží Mrtvého moře je nejkrásnější jižně od Wadi Mujib, kde najdete liduprázdné bílé zátoky a břehy pokryté solnými krystaly. Je to skvělé místo nejen na focení, ale i na nabrání suvenýru v podobě mořské soli.

Chystáš se do Jordánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.