Zpět na seznam míst co vidět v Jordánsku
Východ slunce u Mrtvého moře

Mrtvé moře

Koupání v Mrtvém moři je bezesporu jedinečným zážitkem. Jedná se zároveň o nejnižší suchozemské místo na světě, s nadmořskou výškou -420 m. Voda v moři je extrémně slaná, hustá a olejnatá, místo plavání se v ní tedy budete spíš jen nadnášet. Pro relaxaci vleže doporučujeme nafukovací polštářek pod hlavu. Voda, mořské bahno, ale i tamní ovzduší mají příznivé zdravotní účinky na lidský organismus.

Po koupeli se zaručeně budete chtít co nejdříve osprchovat, protože zasychající sůl je na kůži velmi nepříjemná. Nejlepší možností, jak si koupání v Mrtvém moři užít, je tedy buď návštěva placené pláže (Amman Beach, vstupné asi 20 JOD), nebo ubytování v některém z hotelů, které mají pláž vlastní. Pro dobrodružnější povahy může být alternativou koupání poblíž některého z přítoků, kde je možnost se umýt sladkou vodou.

Pozor, oblast hotelů u Mrtvého moře je nejdražší v Jordánsku. Vzhledem k tomu, že jsou zde jen luxusní hotely a pláže, veškeré služby, jídlo, pití i suvenýry jsou za nehorázně přemrštěné ceny. 

Pobřeží Mrtvého moře je nejkrásnější jižně od Wadi Mujib, kde najdete liduprázdné bílé zátoky a břehy pokryté solnými krystaly. Je to skvělé místo nejen na focení, ale i na nabrání suvenýru v podobě mořské soli.

  • Naviguj: 31.3449, 35.5489

Další místa v Jordánsku

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jaryn

Byli jsme u Mrtvého moře v prosinci 2021 a Amman Beach je zavřená - vypadalo to dost opuštěně a zpustle, všude zátarasy pro auta. O kousek dál je Porto Dead Sea (hotel / pláž), které rozhodně doporučuju! Vstupné chtěli 25 JOD / osoba, při vstupu se předkládají pasy. Za ty peníze to ale rozhodně stojí! Malá pláž, zdarma ručníky, lehátka, prostorné sprchy a toalety, blátíčko na omatlání, scrubbing mořskou solí. Byli jsme tam 31.12.2021 úplně sami, staral se o nás přidělený "plavčík", máme opravdu krásný zážitek :-)

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu