Království beduínů

Jordánsko, celým jménem Jordánské hášimovské království, se nachází na Blízkém východě a sousedí s Izraelem, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. Atraktivita Jordánska spočívá jak v jedinečných přírodních oblastech, tak v jeho bohatém kulturním dědictví. 

V Jordánsku spatříte nekonečné pouště a skalní města, vykoupete se na nejnižším místě světa a navštívíte antické památky i pozůstatky středověkých hradů. Tamní příroda vám nabídne bezpočet možností k výletům a outdoorovým aktivitám. Jordánci, potomci beduínských kmenů, jsou hrdí a přátelští a rádi se s vámi podělí o šálek čaje a kousek svého života. Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě stabilní, Jordánsko je tedy vhodné i pro individuální cestovatele.

Víza
Vízum za 40 JOD
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu nebo s Jordan Passem.
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Ideální čas k návštěvě celého Jordánska. Vyvarujte se létu.
Letenky od
2 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 48 %. Akční letenky do Jordánska

Praktické tipy před cestou do Jordánska

Noční Petra
Co vidět v Jordánsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Jordánsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Jordánsku

Noční Petra
Co dělat v Jordánsku

Co dělat v Jordánsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Jordánsko.

Počasí v Jordánsku

Přehledně o počasí v Jordánsku a teploty během roku. Kdy jet do Jordánska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Maalula autobus
Doprava v Jordánsku

Jak se dopravovat a cestovat v Jordánsku? Cestování v Jordánsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Jordánské peníze
Peníze a ceny v Jordánsku

Čím platit v Jordánsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Jordánský dinár. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Jordánsku?
Aktuální kurz 1 = 32.46 Kč

Jordánská kuchyně
Jídlo v Jordánsku

Co ochutnat v Jordánsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Jordánsku a kde se stravovat.

Beduin
Kultura a lidé v Jordánsku

Jak se mluví v Jordánsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Jordánsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Jordánsku

Je Jordánsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Jordánsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Jordánska

Je potřeba vízum a pas do Jordánska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Jordánska?

Další průvodce v Jordánsku a okolí

Jeruzalém
ونحن نتطلع إليكم!
Těšíme se na tebe!
Izrael
Průvodce zemí
Sýrie - Palmýra
مرحبا!
Ahoj!
Sýrie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Libanon
مرحبا بكم، يا صديقي!
Vítej, příteli!
Libanon
Průvodce zemí
Egypt
نحن في انتظاركم!
Už na tebe čekáme!
Egypt
Průvodce zemí
Kába - Saúdská Arábie
ونحن نتطلع إليكم!
Těšíme se na tebe!
Saúdská Arábie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!

Cestopisy z Jordánska od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 6 minut
Jordánsko
Batuzkar 2022-04-27T22:21:13+02:00 13 komentářů
Jordánsko 2022

Existuje na světě krásnější místo, než Wadi Rum? Zatím jsem ho nenašel a nevěřím, že se to někdy stane. Vy, kteří jste nikdy neměli to štěstí se tam podívat, pojďte se přesvědčit.... Nedá se říct, že bych chtěl někomu doporučit, aby pojmul návštěvu Jordánska takto rychle, jako tentokrát já. Já jsem v Jordánsku ale už jednou byl a tentokrát to pro mě byla spíše tranzitní země.…

Čtení na 38 minut
JORDÁNSKO
Avatar uživatele Pavel _38
Pavel _38 2022-03-10T23:32:53+01:00 4 komentáře
Jordánsko 2022

Krajina, ktorá vie prekvapiť ( február 2022 ).                                                              Cesta po JordánskuPRED TÝM AKO BUDETE VÁŽENÍ CESTOVATEĽIA HODNOTIŤ PRÍSPEVOK ,,AKO VŽDY UVÁDZAM VYCHÁDZAM Z MOJÍCH OSOBNÝCH SKÚSENOSTI (…

Čtení na 15 minut
Jordánsko známé i neznámé (+ VIDEO)
Petr Nedvěd 2022-01-24T18:18:27+01:00 0 komentářů
Jordánsko 2022

Jordánskem na vlastní pěst během pěti dní. V Adventním čase před Vánoci 2021 jsem využil cenově výhodných letenek společnosti Ryanair a z Vídně pořídil zpáteční letenku za 10 Eur do jordánské Akaby na polovinu ledna roku 2022. Malá komplikace…

😂 Vtipné
Čtení na 13 minut
Jordánsko s kachničkou Jarynem 🐥💛
Jaryn 2022-01-12T16:26:10+01:00 5 komentářů
Jordánsko 2021

Jak jsme se v prosinci vydali na 5 dní do Jordánska a zůstali až do Nového roku 🌠 (Budget 10 000 CZK). مرحبا (marhaba)! 🌞Jordánsko volá! Krásně levné letenky od Ryanairu, blízkost Evropě a posledních pár dní dovolené nám přinesly další cestovatelské dobrodružství.. mně, kachničce Jarynovi, a partě…

30 dalších cestopisů
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu