Království beduínů

Jordánsko, celým jménem Jordánské hášimovské království, se nachází na Blízkém východě a sousedí s Izraelem, Sýrií, Irákem a Saúdskou Arábií. Atraktivita Jordánska spočívá jak v jedinečných přírodních oblastech, tak v jeho bohatém kulturním dědictví. 

V Jordánsku spatříte nekonečné pouště a skalní města, vykoupete se na nejnižším místě světa a navštívíte antické památky i pozůstatky středověkých hradů. Tamní příroda vám nabídne bezpočet možností k výletům a outdoorovým aktivitám. Jordánci, potomci beduínských kmenů, jsou hrdí a přátelští a rádi se s vámi podělí o šálek čaje a kousek svého života. Bezpečnostní situace v zemi je dlouhodobě stabilní, Jordánsko je tedy vhodné i pro individuální cestovatele.

Víza
Vízum za 40 JOD
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu nebo s Jordan Passem.
Hlavní sezóna
Jaro a podzim
Ideální čas k návštěvě celého Jordánska. Vyvarujte se létu.
Letenky od
2 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 48 %. Akční letenky do Jordánska

Praktické tipy před cestou do Jordánska

Co vidět v Jordánsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Jordánsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Jordánsku

Co dělat v Jordánsku

Co dělat v Jordánsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Jordánsko.

Počasí v Jordánsku

Přehledně o počasí v Jordánsku a teploty během roku. Kdy jet do Jordánska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Jordánsku

Jak se dopravovat a cestovat v Jordánsku? Cestování v Jordánsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Jordánsku

Čím platit v Jordánsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Jordánský dinár. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Jordánsku?
Aktuální kurz 1 = 31.99 Kč

Jídlo v Jordánsku

Co ochutnat v Jordánsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Jordánsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Jordánsku

Jak se mluví v Jordánsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Jordánsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Jordánsku

Je Jordánsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Jordánsku + očkování a pojištění.

Víza v Jordánsku

Je potřeba vízum a pas do Jordánska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Jordánska?

Další průvodce v Jordánsku a okolí

نحن في انتظاركم!
Už na tebe čekáme!
Izrael
Průvodce zemí
مرحبا!
Ahoj!
Sýrie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
مرحبا!
Ahoj!
Libanon
Průvodce zemí
مرحبا بكم، يا صديقي!
Vítej, příteli!
Egypt
Průvodce zemí
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!
Saúdská Arábie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!

Cestopisy z Jordánska od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 21 minut
Jordánské království 2019 bez cestovky
Avatar uživatele MIRA
MIRA 2019-07-31T13:34:14+02:00 4 komentáře
Jordánsko 2019

JORDÁNSKO  květen 2019 Chtěli bychom se s Vámi podělit o dojmy a informace z letošní dovolené v Jordánsku.Tedy to nejdůležitější, Jordánské království je nádherná bezpečná země s úžasnými lidmi!!!…

🙏 Praktické
Čtení na 22 minut
Jordánsko – cesta do perly Arábie
Avatar uživatele janis
janis 2019-06-26T19:25:11+02:00 7 komentářů
Jordánsko 2019

Týden v nádherné arabské zemi s jedním ze sedmi divů světa autem ze severu na jih a zase zpátky.. Ahoj milý čtenáři, jmenuji se Janis a rád cestuji po světě. Tentokrát jsme se rozhodli navštívit nám nepříliš známou zemi na Blízkém východě, tedy Jordánsko. Protože spolu s přítelkyní nejsme z těch,…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Jordánsko od severu k jihu a zpět
Avatar uživatele Andy
Andy 2019-05-16T09:47:00+02:00 11 komentářů
Jordánsko 2019

Úkol zněl jasně, splnit si svůj velký sen, vidět Petru. Ne ledajakou Petru, ale tu Jordánskou.. Tady začni psát svůj cestopis...Kombinace levných letenek a zjištění, že Jordánsko není jen o Pokladnici způsobila, že se z původního plánu procestovat Izrael se zastávkou v Petře, stalo procestovat…

🙏 Praktické
Čtení na 4 minuty
Jordánsko a špatné oblečení
Petr Novák 2019-02-12T21:26:04+01:00 1 komentář
Jordánsko 2019

Každému se občas přihodí, že se oblékne příliš teple, nebo naopak klepe košů. Nebo musí na oficiální akci a nemá vhodný oblek. Jak se neoblékat do Jordánska a pár dalších praktických rad.. Jsme manželé, důchodci a cestujeme přiměřeně této skutečnosti. Navštěvujeme hlavně památky, města a přírodní zajímavosti. Sami si zajišťujeme ubytování, dopravu, pojištění a vybíráme zvýhodňující…

10 dalších cestopisů