Skalní město Petra
Jordánsko

Počasí v Jordánsku a kdy sem jet

Počasí v Jordánsku

V Jordánsku panuje suché subtropické klima. Zimy jsou zde studené a léta opravdu teplá a bez deště. Díky rozdílům v nadmořských výškách bývá u Mrtvého moře a v Akabě znatelně tepleji než ve zbytku země.

Tabulka teplot během roku

Ammán - Počasí v hlavním městě

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
12 °C
únor
přeháňky
14 °C
březen
polojasno
17 °C
duben
jasno
23 °C
květen
jasno
28 °C
červen
jasno
31 °C
červenec
jasno
32 °C
srpen
jasno
33 °C
září
jasno
31 °C
říjen
jasno
27 °C
listopad
polojasno
20 °C
prosinec
polojasno
14 °C

Kdy jet do Jordánska

Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě. Jaro je také ideální pro návštěvu rezervace Dana, která je v plném rozkvětu.

Pro poznávací cesty je vhodná i zima, kdy jsou teploty nejnižší a objevuje se více srážek. U Mrtvého moře a v Akabě jsou v zimě teploty poměrně přívětivé, ne vždy je ale dost teplo na koupání. V ostatních částech Jordánska se setkáte spíše s nižšími teplotami (obvykle kolem 15 stupňů), v noci může i mrznout. Pokud cestujete autem, počítejte s možným sněžením a namrzáním cest (Jordánci samozřejmě nepoužívají zimní pneumatiky). Kvůli srážkám a rozvodněným řekám mohou být v zimě nepřístupná některá místa, např. Wadi Mujib a další kaňony.

Léto je kvůli nesnesitelným vedrům nejméně vhodnou dobou na cestování. Navíc je to období prázdnin i pro Jordánce, takže mnoho služeb bývá nedostupných.

Chystáš se do Jordánska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.