Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ammán
Počasí v hlavním městě

12 °C

14 °C

17 °C

23 °C

28 °C

31 °C

32 °C

33 °C

31 °C

27 °C

20 °C

14 °C

Počasí v Jordánsku

V Jordánsku panuje suché subtropické klima. Zimy jsou zde studené a léta opravdu teplá a bez deště. Díky rozdílům v nadmořských výškách bývá u Mrtvého moře a v Akabě znatelně tepleji než ve zbytku země.

Kdy jet do Jordánska

Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě. Jaro je také ideální pro návštěvu rezervace Dana, která je v plném rozkvětu.

Pro poznávací cesty je vhodná i zima, kdy jsou teploty nejnižší a objevuje se více srážek. U Mrtvého moře a v Akabě jsou v zimě teploty poměrně přívětivé, ne vždy je ale dost teplo na koupání. V ostatních částech Jordánska se setkáte spíše s nižšími teplotami (obvykle kolem 15 stupňů), v noci může i mrznout. Pokud cestujete autem, počítejte s možným sněžením a namrzáním cest (Jordánci samozřejmě nepoužívají zimní pneumatiky). Kvůli srážkám a rozvodněným řekám mohou být v zimě nepřístupná některá místa, např. Wadi Mujib a další kaňony.

Léto je kvůli nesnesitelným vedrům nejméně vhodnou dobou na cestování. Navíc je to období prázdnin i pro Jordánce, takže mnoho služeb bývá nedostupných.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu