Cestování Covid-19

Pro turistické cesty je vstup do Kanady zakázán všem cizincům. Možné je navštívit například nejbližší rodinu, automaticky však musíte absolvovat 14-denní karanténu. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v Kanadě
NP Jasper

Jasper NP

Národní park Jasper je největší národní park ve Skalistých horách. Nachází se v provincii Alberta na ploše více než 10.000 km2. Hlavním turistickým centrem parku je město Jasper. Kousek od něj leží lanovka na horu Whistlers, odkud je krásný výhled na park i město Jasper.

Do jižní části parku zasahuje ledovcové pole Columbia Icefield, které představuje osm hlavních ledovců zabírajících plochu asi 325 km² a jejich tloušťka je až 365 metrů. V údolí Tonquin Valley najdeme jezero Maligne, které je se svojí délkou téměř 23 km druhým největším ledovcovým jezerem na světě. K dalším lákadlům parku patří oblíbené vodopády Athabasca Falls, které jsou vysoké 23 m. Park je také domovem pro mnoho divokých zvířat, jako je medvěd grizzly, medvěd baribal, los, sob, kamzík bělák nebo bobr.

  • Naviguj: 53.1468, -118.14

Další místa v Kanadě

Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 27 dny
Navrhni úpravu