Průvodce státem
Kosovská republika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Kosovu

Treky

Prokletije – „Prokleté hory“, je nádherné pohoří s několika hřebeny vhodné pro vysokohorskou turistiku a nachází se na území Kosova, Albánie a Černé Hory. V rámci Kosova je nejvyšší horou Džeravica. 

Hezký report z cest do Prokletije jsme objevili zde: http://www.treking.cz/treky/hory-v-kosovu.htm 

Horské pásmo Šar Planina mezi Makedonií, Albánií a Kosovem, oblíbené především z makedonské strany. V rámci Kosova je oblíbená jižní část země v Šarských horách s unikátním zde žijícím etnikem Goranců.

Kosovo turistika

Noční život

Zejména Priština nabízí množství kulturního vyžití, barů a hospod (například Morena Bar, Bon Vivant, Monroe, Beer Fest, MIQT Pub) i nočních klubů (např. Zone Club), v hlavním městě se pořádají i různé hudební a kulturní festivaly, například Freedom Festival – pro aktuální seznam klikněte zde: http://www.kosovoguide.com/?cid=2,167 a různé zajímavosti a zejména recenze různých podniků a restaurací se lze dočíst i zde: http://prishtinainsight.com/guide.

Dalším významným kulturním a společenským centrem je město Gjakova, kde se také koná množství kulturních akcí, například filmový festival, Spark Fest (holistický a wellness festival), Dam Festival (vážná hudba) a další.

Parky a rezervace 

Vodopády Miruša s přírodními bazénky – Leží na stejnojmenné řece Miruša kousek od města Klina ve středu Kosova, lze se pod nimi koupat a je tam i příjemná hospůdka s rybí restaurací: http://www.kosovo-info.com/kosovo-tourism/mirusha-waterfalls/.

Krápníková jeskyně Gadimë – Dostupná autobusem z Prištiny smerem na Ferizaj. Jeskyně s unikátní soustavou stalagmitů, stalaktitů a stalagnátů nejrůznějších tvarů, zdi z mramoru pokryté vulkanickou lávou. Přístupných je zhruba 500 m z celkové délky jeskyně, která ještě není kompletně probádána: http://www.kosovoguide.com/?cid=2,197,111&view=all .

Zimní sporty a střediska 

Brezovica – Menší lyžařské středisko u hranic s Makedonií, celkem 9 sjezdovek v délce mezi 300 a 3.500 metrů: http://www.kosovo-info.com/kosovo-tourism/brezovica/.

Kosovo aneb Země Nezemě

Kosovská republika je jeden z nejmladších států na světě, jehož nezávislost byla vyhlášena v roce 2008, a přestože ji velká většina států již uznala, jedná se stále o kontroverzní a citlivé téma jak pro Srby a Albánce, tak pro ostatní státy bývalé Jugoslávie (pouze Chorvatsko a Makedonie Kosovo uznaly) a dokonce i státy EU (například Slovensko nebo Španělsko nezávislost neuznaly).

Odhlédneme–li od politické situace, můžeme se plně soustředit na pravou krásu této země. Hory, nedotčená příroda a malebný venkov. Objevujte hrady, kláštery, mešity a historická centra malých městeček, jimž vždy vévodí několik desítek kaváren, kterým místní holdují.

Víza
90 dní zdarma
Do Kosova můžeš cestovat na pas i občanský průkaz s čipem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Do Kosova v letní sezoně, ta zimní toho zas tolik nenabídne.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 48 %.
Akční nabídky