Kosovo
Kosovská republika

Co dělat v Kosovu

Treky

Prokletije – „Prokleté hory“, je nádherné pohoří s několika hřebeny vhodné pro vysokohorskou turistiku a nachází se na území Kosova, Albánie a Černé Hory. V rámci Kosova je nejvyšší horou Džeravica. 

Hezký report z cest do Prokletije jsme objevili zde: http://www.treking.cz/treky/hory-v-kosovu.htm 

Horské pásmo Šar Planina mezi Makedonií, Albánií a Kosovem, oblíbené především z makedonské strany. V rámci Kosova je oblíbená jižní část země v Šarských horách s unikátním zde žijícím etnikem Goranců.

Noční život

Zejména Priština nabízí množství kulturního vyžití, barů a hospod (například Morena Bar, Bon Vivant, Monroe, Beer Fest, MIQT Pub) i nočních klubů (např. Zone Club), v hlavním městě se pořádají i různé hudební a kulturní festivaly, například Freedom Festival – pro aktuální seznam klikněte zde: http://www.kosovoguide.com/?cid=2,167 a různé zajímavosti a zejména recenze různých podniků a restaurací se lze dočíst i zde: http://prishtinainsight.com/guide.

Dalším významným kulturním a společenským centrem je město Gjakova, kde se také koná množství kulturních akcí, například filmový festival, Spark Fest (holistický a wellness festival), Dam Festival (vážná hudba) a další.

Parky a rezervace 

Vodopády Miruša s přírodními bazénky – Leží na stejnojmenné řece Miruša kousek od města Klina ve středu Kosova, lze se pod nimi koupat a je tam i příjemná hospůdka s rybí restaurací: http://www.kosovo-info.com/kosovo-tourism/mirusha-waterfalls/.

Krápníková jeskyně Gadimë – Dostupná autobusem z Prištiny smerem na Ferizaj. Jeskyně s unikátní soustavou stalagmitů, stalaktitů a stalagnátů nejrůznějších tvarů, zdi z mramoru pokryté vulkanickou lávou. Přístupných je zhruba 500 m z celkové délky jeskyně, která ještě není kompletně probádána: http://www.kosovoguide.com/?cid=2,197,111&view=all .

Zimní sporty a střediska 

Brezovica – Menší lyžařské středisko u hranic s Makedonií, celkem 9 sjezdovek v délce mezi 300 a 3.500 metrů: http://www.kosovo-info.com/kosovo-tourism/brezovica/.

Chystáš se do Kosova?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.