Průvodce státem
Kosovská republika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Kosovu

Kosovská kuchyně

Nejznámější pivo je značky Peja, menší značky jsou Birra Prishtina či Sabaja, na jihu země je rozvinutá i vinařská kultura, zejména kolem města Rahovec. Rakija (pálenka z různých druhů ovoce) anebo boza (lehce alkoholický sladký turecký nápoj z fermentované kukuřičné či pšeničné mouky) jsou v zemi taky velmi populární.

Co se jídla týče, určitě stojí za to vyzkoušet ajran (jogurtový nápoj), burek (listové těsto plněné například feta sýrem, špenátem či mletým masem), v místních restauracích seženete výborné maso i ryby, kebab a další speciality inspirované albánskou/tureckou kuchyní (například baklava, turecká káva).

Burek

Obvyklé ceny v restauracích

Na naše poměry je stravování v Kosovu velmi levné, káva v kavárně stojí většinou kolem eura, různé varianty burgeru, případně burek kolem 1–3 eur, večeře v restauraci kolem 10 eur.

Kosovo aneb Země Nezemě

Kosovská republika je jeden z nejmladších států na světě, jehož nezávislost byla vyhlášena v roce 2008, a přestože ji velká většina států již uznala, jedná se stále o kontroverzní a citlivé téma jak pro Srby a Albánce, tak pro ostatní státy bývalé Jugoslávie (pouze Chorvatsko a Makedonie Kosovo uznaly) a dokonce i státy EU (například Slovensko nebo Španělsko nezávislost neuznaly).

Odhlédneme–li od politické situace, můžeme se plně soustředit na pravou krásu této země. Hory, nedotčená příroda a malebný venkov. Objevujte hrady, kláštery, mešity a historická centra malých městeček, jimž vždy vévodí několik desítek kaváren, kterým místní holdují.

Víza
90 dní zdarma
Do Kosova můžeš cestovat na pas i občanský průkaz s čipem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Do Kosova v letní sezoně, ta zimní toho zas tolik nenabídne.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 48 %.
Akční nabídky