Průvodce státem
Kosovská republika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Kosovu

Jak do Kosova

Letecky

Mezinárodní letiště Priština je dostupné přímými lety například z Vídně, Budapešti či Berlína. Ceny letenek se pohybují vesměs mezi 1 až 2 tisíci, avšak výjimku netvoří ani akční letenky do Kosova s cenami okolo 500 Kč.

Autobusem

Při cestování napříč okolními státy nejčastěji využijete autobusových linek z Bělehradu. Aktuální informace ke konkrétním spojům a cenám najdete na bas.co.rs.

Stejně tak se dá autobusovou dopravou poměrně jednoduše dostat i z Makedonie (Skopje), Albánie (Tirana, Durres) anebo Černé Hory (Podgorica-Peja-Priština) či ze Sarajeva.

Vlakem

Vlakové spojení (trainkos.com) mezinárodně funguje ze Skopje. Lze se sem také dostat ze srbského Kraljeva do severní části kosovské Mitrovice (srbrail.rs). Pro navazující autobusová spojení, například do Prištiny, je nutné přejít přes most do jižní části Mitrovice.

Jak se nejlépe dopravovat

Vlakem

Vnitrostátní vlakové spojení je opět možné vyhledat u trainkos.com.

Autobusem

Autobusy jsou častější a často i rychlejší. Užitečným odkazem pro cestování v regionu, zejména autobusy, je balkanviator.com.

Městská doprava

prishtinabuses.info poskytne více informací o trasách MHD v Prištině; jednorázová jízdenka stoji 40 centů, měsíční stojí 13 euro. Centrum je nicméně prochoditelné pěšky, stejně tak i ostatní města jako Prizren nebo Peja.

Autem

Chystáte–li se na jednorázovou návštěvu Kosova a rádi byste stihli navštívit co nejvíce a neřídili se jen dle autobusových linek, půjčte si auto. V Kosovu se řídí vpravo, rychlostní limity jsou 50 km/h, 80 km/h a 130 km/h. Pozor na řízení v autě se srbskou značkou.

Vlaky Kosovo

Kosovo aneb Země Nezemě

Kosovská republika je jeden z nejmladších států na světě, jehož nezávislost byla vyhlášena v roce 2008, a přestože ji velká většina států již uznala, jedná se stále o kontroverzní a citlivé téma jak pro Srby a Albánce, tak pro ostatní státy bývalé Jugoslávie (pouze Chorvatsko a Makedonie Kosovo uznaly) a dokonce i státy EU (například Slovensko nebo Španělsko nezávislost neuznaly).

Odhlédneme–li od politické situace, můžeme se plně soustředit na pravou krásu této země. Hory, nedotčená příroda a malebný venkov. Objevujte hrady, kláštery, mešity a historická centra malých městeček, jimž vždy vévodí několik desítek kaváren, kterým místní holdují.

Víza
90 dní zdarma
Do Kosova můžeš cestovat na pas i občanský průkaz s čipem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - říjen
Do Kosova v letní sezoně, ta zimní toho zas tolik nenabídne.
Více o počasí
Letenky od
4 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 48 %.
Akční nabídky