Jak do Kosova

Letecky

Mezinárodní letiště Priština je dostupné přímými lety například z Vídně, Budapešti či Berlína. Ceny letenek se pohybují vesměs mezi 1 až 2 tisíci, avšak výjimku netvoří ani akční letenky do Kosova s cenami okolo 500 Kč.

Autobusem

Při cestování napříč okolními státy nejčastěji využijete autobusových linek z Bělehradu. Aktuální informace ke konkrétním spojům a cenám najdete na bas.co.rs.

Stejně tak se dá autobusovou dopravou poměrně jednoduše dostat i z Makedonie (Skopje), Albánie (Tirana, Durres) anebo Černé Hory (Podgorica-Peja-Priština) či ze Sarajeva.

Vlakem

Vlakové spojení (trainkos.com) mezinárodně funguje ze Skopje. Lze se sem také dostat ze srbského Kraljeva do severní části kosovské Mitrovice (srbrail.rs). Pro navazující autobusová spojení, například do Prištiny, je nutné přejít přes most do jižní části Mitrovice.

Jak se nejlépe dopravovat

Vlakem

Vnitrostátní vlakové spojení je opět možné vyhledat u trainkos.com.

Autobusem

Autobusy jsou častější a často i rychlejší. Užitečným odkazem pro cestování v regionu, zejména autobusy, je balkanviator.com.

Městská doprava

prishtinabuses.info poskytne více informací o trasách MHD v Prištině; jednorázová jízdenka stoji 40 centů, měsíční stojí 13 euro. Centrum je nicméně prochoditelné pěšky, stejně tak i ostatní města jako Prizren nebo Peja.

Autem

Chystáte–li se na jednorázovou návštěvu Kosova a rádi byste stihli navštívit co nejvíce a neřídili se jen dle autobusových linek, půjčte si auto. V Kosovu se řídí vpravo, rychlostní limity jsou 50 km/h, 80 km/h a 130 km/h. Pozor na řízení v autě se srbskou značkou.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 dny
Navrhni úpravu