Kostarika
Kostarika

Co dělat v Kostarice

Treky 

Pokud procházku po zpevněných cestách v národních parcích nepovažujete za trek, bude jednou z mála možností, kde outdoorové choutky uspokojit, výšlap na nejvyšší horu Kostariky Cerro Chato.

Surfování 

Kostarika je právem považována za domov všech surfařů. Najdete pláže vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Jako centrum surfařů bychom vypíchli město Jacó, které se nachází na pobřeží Tichého oceánu.

Šnorchlování a potápění

Země, která je obklopená z obou stran mořem, nabízí vskutku spoustu překrásných míst na potápění, a to téměř u každé pláže. Bohatší podmořský život je však na Karibské straně.

Pláže

Platí to samé, co pro potápění. Při obou pobřežích najdete obrovské množství pláží, a to jak těch, které jsou obsypány turisty, tak těch, na nichž se budete celý den opalovat sami.

Noční život

V San Jose je několik populárních hospod a barů, které se, až na pár výjimek, navzájem nachází v těsné blízkosti. V turistických centrech si pak nejvíce zábavy užijete ve velkých hotelech, v nichž bývá každý večer velká mezinárodní párty.

Adrenalinová zábava

Zejména ve vnitrozemí okolo národních parků jako je Monteverde či Arenal se člověk holdující adrenalinu skutečně najde. Zip-lining, bunjee jumping, divoká voda – naleznete zde vše. 

Parky a rezervace 

Celých 25 % Kostariky patří do chráněných krajinných oblastí. To znamená, že je opravdu z čeho vybírat.

Rafting

Omrzí-li vás ležení v jemném bílém písku, objednejte si rafting trip na řekách blízko sopky Turrialba. Za přijatelnou cenu si sjedete divokou řeku a nudné opalování vystřídáte trochou adrenalinu.

Výlety na kole

Cyklistika je v Kostarice velice populární. Náročné stoupání a nádherné výhledy na tom zcela jistě nesou určitý podíl. Kolo si můžete půjčit, ale i levně koupit na bazarové skupině na facebooku.

Doporučujeme výlet z města Cartago na nejvyšší sopku Irazú. 30 km pořád do kopce, 2 km převýšení a nádherná příroda a vesnice kolem kvalitní silnice. Dojedete až přímo do kráteru sopky.

Chystáš se do Kostariky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.