Průvodce státem
Kostarika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Kostarice

Treky 

Pokud procházku po zpevněných cestách v národních parcích nepovažujete za trek, bude jednou z mála možností, kde outdoorové choutky uspokojit, výšlap na nejvyšší horu Kostariky Cerro Chato.

Surfování 

Kostarika je právem považována za domov všech surfařů. Najdete pláže vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Jako centrum surfařů bychom vypíchli město Jacó, které se nachází na pobřeží Tichého oceánu.

Šnorchlování a potápění

Země, která je obklopená z obou stran mořem, nabízí vskutku spoustu překrásných míst na potápění, a to téměř u každé pláže. Bohatší podmořský život je však na Karibské straně.

Pláže

Platí to samé, co pro potápění. Při obou pobřežích najdete obrovské množství pláží, a to jak těch, které jsou obsypány turisty, tak těch, na nichž se budete celý den opalovat sami.

Kostarické pláže

Noční život

V San Jose je několik populárních hospod a barů, které se, až na pár výjimek, navzájem nachází v těsné blízkosti. V turistických centrech si pak nejvíce zábavy užijete ve velkých hotelech, v nichž bývá každý večer velká mezinárodní párty.

Adrenalinová zábava

Zejména ve vnitrozemí okolo národních parků jako je Monteverde či Arenal se člověk holdující adrenalinu skutečně najde. Zip-lining, bunjee jumping, divoká voda – naleznete zde vše. 

Parky a rezervace 

Celých 25 % Kostariky patří do chráněných krajinných oblastí. To znamená, že je opravdu z čeho vybírat.

Rafting

Omrzí-li vás ležení v jemném bílém písku, objednejte si rafting trip na řekách blízko sopky Turrialba. Za přijatelnou cenu si sjedete divokou řeku a nudné opalování vystřídáte trochou adrenalinu.

Výlety na kole

Cyklistika je v Kostarice velice populární. Náročné stoupání a nádherné výhledy na tom zcela jistě nesou určitý podíl. Kolo si můžete půjčit, ale i levně koupit na bazarové skupině na facebooku.

Doporučujeme výlet z města Cartago na nejvyšší sopku Irazú. 30 km pořád do kopce, 2 km převýšení a nádherná příroda a vesnice kolem kvalitní silnice. Dojedete až přímo do kráteru sopky.

Perla střední Ameriky

Právě jste učinili jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Jako cíl vaši cesty jste si zvolili zemi, která je synonymem pro překrásné pláže, nepoznamenanou přírodu a neuvěřitelně uvolněný životní styl spjatý se slovy Pura Vida. Vybrali jste si Kostariku.

Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. 

Průvodce pro tebe napsali dvoorajak , Marek Bartík
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Kostarice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Počasí je proměnlivé po celý rok, v létě je větší šance na déšť.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 54 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele dvoorajak
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu