Průvodce státem
Kostarika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Kostarice

Kostarická kuchyně

Milovníci fazolí a rýže určitě ocení oblibu tohoto pokrmu v Kostarice. Kostarická kuchyně je založená právě na těchto dvou ingrediencích a jako příloha doprovázejí téměř každý pokrm. To i v případě, že máte pokrm s bramborami nebo hranolky.

I přesto, že jde pouze o dvě ingredience, dají se připravit na několik způsobů. Základním pokrmem, s nímž každý Kostaričan začíná den, je gallo pinto. Jde o smíchanou rýži s fazolemi v poměru 2:1, která se většinou připravuje ze zbytků z předchozího dne. Dále se jídlo dochucuje kořením a speciální salsou a následně se podává například s míchanými vajíčky nebo na kostarické verzi omelety.

Gallo pinto

Druhý národní pokrm sestávající se z rýže a fazolí je casado. Jde v zásadě o jídlo, kde vám vedle sebe na talíř naservírují rýži, černé fazole, salát, maduro (druh banánu, který se podává pouze po tepelné úpravě) a druh masa dle libosti (kuře, vepřové, ryba).

Jako poslední specialitu bychom zmínili rýži a fazole na karibský způsob, která se v Kostarice jednoduše nazývá Rice and Beans. Pokrm se příliš neliší od casada, nicméně je doprovázen krémovou pikantní omáčkou, která se vyrábí z kokosu. 

Další pokrmy:

  • Ceviche – syrová ryba v citronové šťávě, opravdová pochoutka,
  • Plátanos – smažené zeleninové banány, případně placky patacones, velice zdravé,
  • Tamales – balíček rýže, mrkve a masa v listech plátanu.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, budete buď navštěvovat velmi populární americké fast foody (McDonald‘s, KFC, Subway atd.), nebo potěšíte svou návštěvou majitele malých restauračních zařízení zvané Soda. Jde o nejlevnější variantu, jak se stravovat venku a zároveň si k jídlu sednout. Pouliční prodej jídla kupodivu v oblibě příliš není, nicméně výjimkou opět mohou být trhy.

Obvyklé ceny v restauracích

V Soda se najíte od 3.000 colónů, v dražších restauracích může cena dosahovat až 10.000 colónů za jídlo. Pokud byste chtěli ušetřit návštěvou fast foodu, asi budete cenami nemile překvapeni. Kyblík v KFC vás vyjde klidně i na 10.000 colónů.

Perla střední Ameriky

Právě jste učinili jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Jako cíl vaši cesty jste si zvolili zemi, která je synonymem pro překrásné pláže, nepoznamenanou přírodu a neuvěřitelně uvolněný životní styl spjatý se slovy Pura Vida. Vybrali jste si Kostariku.

Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. 

Průvodce pro tebe napsali dvoorajak , Marek Bartík
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Kostarice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Počasí je proměnlivé po celý rok, v létě je větší šance na déšť.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 54 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele dvoorajak
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu