Kostarika
Kostarika

Víza do Kostariky

Vízum

Pokud cestujete pouze do Kostariky, žádná víza nepotřebujete, vystačí vám 90denní turistické vízum. Jestliže si přejete zůstat déle, stačí po 90 dnech vycestovat na 72 hodin ze země a víza se vám automaticky obnoví na dalších 90 dnů. Tímto způsobem jsme při studiích strávili v Kostarice půl roku bez jakéhokoli problému.

Další dokumenty

Při vstupu do země potřebujete kromě platného cestovního pasu i letenku z území Střední Ameriky. Toto platí i pro Panamu a Nikaraguu a nezáleží na tom, kdy se vracíte. Pokud tedy zůstáváte v Kostarice déle než 90 dnů a chystáte se vycestovat ze země z důvodu obnovy turistických víz, vždy s sebou mějte vytištěnou nebo uloženou v telefonu zpáteční letenku, jinak vás hraniční kontrola nenechá vstoupit do země.

Na letištích jsou všeobecně benevolentnější, i tak situaci nepodceňujte. Jde však spíše o oficialitu a letenka se nijak detailně nekontroluje. 

Očkování

Doporučuje se mít „povinnou výbavu“ každého cestovatele. Očkování proti žloutence typu A i B, žlutou zimnici a břišní tyfus. Pokud se chystáte do přírody, můžete zvážit i vzteklinu. Není to časté, ale i v Kostarice se můžete nakazit malárií. Jde ovšem o ojedinělou záležitost, na níž stejně neexistuje preventivní očkování. Na většině oficiálních stránek se dočtete, že mezinárodní očkovací průkaz je nutností při vstupu do země, při žádném příletu nebo přechodu hranic po nás však vyžadován nebyl.

Celní předpisy

Za účelem ochrany a přírody je zakázáno odvážet mušle, na plážích uvidíte často i cedule.

Chystáš se do Kostariky?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 11. 09. 2022

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele adela.bur
adela.bur
před 11 měs

Někde jsem četla, že nějakou turistku nechtěli pustit z letiště, dokud jim ty peníze neukáže. Asi záleží kus od kusu

Avatar uživatele
Anna
před 11 měs

Dobry den, na webu ministerstva jsem cetla,ze je nutne prikladat doklad o tom,ze ma clovek na kazdy mesic, ktery chce na Kostarice stravit, alespon 1500 USD. Kontroluje tohle nekdo?

Avatar uživatele Mauny
Mauny
před 11 měs

U nás to nikdo nekontroloval

Avatar uživatele
Iva
před rokem

Mohu se zeptat, kolik stojí to povinné pojištění? Začala jsem vyplňovat formulář v domnění, že to pak vyplivne cenu, ale nepustilo mne to přes první stránku (a nevím, že by tam něco chybělo). Díky