Cestování Covid-19

Od srpna se Kostarika pomalu otevírá světu, mimo jiné i občanům České republiky a Slovenska. Pro cestu do Kostariky je třeba splnit následující podmínky:

  • zakoupení pojištění na lékařské ošetření v hodnotě 20 000 USD a 4 000 USD na ubytování v případě karantény, lze zakoupit pouze u místní společnosti INS, viz oficiální odkaz
  • předložení negativního testu ne staršího než 48 hodin, 
  • vyplnění online formuláře.

Test na koronavirus je nutné podstoupit i po návratu z Kostariky.

Aktuální informace na webu MZV.

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kostarika
Celá země se těší podobnému podnebí

28 °C

29 °C

30 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

27 °C

28 °C

Počasí na Kostarice

Kostarika spadá do tropického pásu, což z ní dělá celoročně teplotně přívětivou destinaci. Teplota na většině území prakticky nepadá pod 18 °C. Nicméně vzhledem k charakteru země se můžete setkat se spoustou mikroklimat. Například ve vyšších nadmořských výškách okolo 3.500 m se může teplota pohybovat i okolo nuly. Počasí se dá rozdělit na dvě hlavní období – období dešťů, které trvá od května do listopadu, a období sucha pak od prosince do dubna.

Kdy jet do Kostariky

Je třeba počítat s tím, že kostarické počasí je i přes vyhraněné období pro deště a pro sucho značně proměnlivé. Může se stát, že v případě týdenní návštěvy země v období sucha vám bude po celou dobu pršet a naopak v období dešťů budete mít týden v kuse krásné počasí.

Pravděpodobnost krásného slunečného počasí však máte jednoznačně vyšší v období sucha. Zejména pokud plánujete výšlap některého z nejvyšších vrcholků země a rádi byste něco z vrchu viděli, vydejte se od prosince do dubna (a ideálně si výlet naplánujte tak, abyste vrcholku dosáhli ráno nebo dopoledne). Na druhou stranu v období dešťů znatelně padají ceny v hlavních turistických resortech a narazíte na mnohem menší počet turistů. Tudíž doba, kdy se na cestu vydat, záleží na osobní preferenci.

Dále je třeba rozlišit, kde se budete pohybovat.

Na pacifickém pobřeží a západně od centrálního pohoří je nejmenší pravděpodobnost deště zhruba od prosince do ledna. Z pacifického pobřeží je nejsušší severozápadní část u hranic s Nikaraguou. Naopak na karibské straně Kostariky nejméně prší v září a říjnu a také v březnu.

Centrální pohoří se sopkami (Arenal a další) jsou deštivé po celý rok, nicméně v období "pacifického" sucha, tedy od prosince do dubna je šance na hezké dny mnohem větší. V období od srpna do října bývá nejlepší počasí dopoledne, zatímco odpoledne a večer často prší.

 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele dvoorajak
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu