12 míst, která doporučujeme v Kostarice navštívit

Vulkán Arenal

Arenal

Arenal je samostatně stojící sopka čnící do výšky 1 670 m, která je stále neustále aktivní. Tato hora beze sporu patří k jedněm z největších symbolů Kostariky, její přítomnost ve víceméně otevřené krajině totiž působí opravdu majestátně. Celá hora a okolí je součástí národního parku Arenal, který je vybaven více či méně značenými turistickými treky. Výstup na vrchol Arenalu Hned zpočátku je třeba zdůraznit, že výstup na vrchol sopky ke…

Zobrazit popis
La Fortuna

La Fortuna

Catarata La Fortuna patří k nejoblíbenějším místům ve střední Kostarice. Přes 70 metrů vysoký vodopád padá z mechem a kapradím porostlé skály do idylicky vypadající kruhové tůně uprostřed deštného pralesa. K oblíbenosti přispívá také fakt, že se nachází přímo pod sopkou Arenal, která patří k nejznámějším místům celé Střední Ameriky.  V husté džungli můžete cestou zahlédnout například ptáky tukany, v čisté vody tůně se pak můžete osvěžit. …

Zobrazit popis
Irazú

Sopka Irazú

Nejvyšší sopka Kostariky (3.400 m n. m.), mělo by zde být i možnost přespat, za dokonalého počasí je vidět Pacifik i Karibik. Od hlavního města San Jose je vzdálena jen několik kilometrů

Zobrazit popis
Monteverde

Národní park Monteverde

Chcete-li zažít pravý deštný prales a zároveň mít jistotu vyznačených turistických treků, vyrazte do národního parku Monteverde. Je poměrně dobře dostupný, asi na půli cesty mezi San Jose a sopkou Arenal.

Zobrazit popis
Manuel Antonio

Manuel Antonio

Dle našeho názoru nejkrásnější pláž Pacifiku, národní park, spousta opic, lenochodů a dalších zvířat. Je tam i nádherná veřejná pláž zdarma.

Zobrazit popis
Tapír v NP Corcovado

Peninsula de Osa

Poloostrov s obrovským národním parkem Corcovado, jedinečné místo, kde je k vidění tapír ve volné přírodě. Tady počítejte tisíce a desetitisíce korun za výlet.

Zobrazit popis
Bahia Ballena

Bahia Ballena

Jedinečné místo, pláž má ve tvar ploutve velryby, při přílivu se zatopí užší část a z pláže se stává ostrov do dalšího odlivu. Neusněte tu s věcmi.

Zobrazit popis
Cerro Chirripo

Cerro Chirripo

Nejvyšší hora Kostariky (3.800 m), nádherný a náročný trek, krásná příroda, odsud je také vidět na oba břehy, výlet sem si naplánujte více dopředu, je potřeba rezervovat bydlení (nebo to zkuste zvládnout celé přes noc).

Zobrazit popis
Tortuguero

Tortuguero

Národní park s mnoha vodními kanály, existují zde výlety lodí, k vidění jsou tu tukani a líhnutí želv.

Zobrazit popis
Puerto Viejo

Puerto Viejo

Centrum turistického života na karibském pobřeží. Působí mnohem uvolněněji než třeba Jacó. Možná za to může silná rastafariánská stopa.

Zobrazit popis
Monteverde

Monteverde

Mlžný ráj uprostřed těžko dostupných kopců ve vnitrozemí Kostariky.

Zobrazit popis
Jaco

Jacó

Párty místo a surfařská Mecca Kostariky na tichomořském pobřeží. Pokud chcete zažít klidný večer na pláži, Jacó asi nebude to, co hledáte.

Zobrazit popis
Avatar uživatele dvoorajak
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu