Průvodce státem

Kostarika

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Perla střední Ameriky

Právě jste učinili jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Jako cíl vaši cesty jste si zvolili zemi, která je synonymem pro překrásné pláže, nepoznamenanou přírodu a neuvěřitelně uvolněný životní styl spjatý se slovy Pura Vida. Vybrali jste si Kostariku.

Kostarika se stala první středoamerickou zemí, která začala vyvážet do světa banány a kávu, což dodnes táhne kostarické hospodářství. 

Průvodce pro tebe napsali dvoorajak , Marek Bartík
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letiště v Kostarice.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Počasí je proměnlivé po celý rok, v létě je větší šance na déšť.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 54 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Kostariky

Co vidět a navštívit na Kostarice

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Kostarice

Zavřít boční panel

Arenal

Samostatně stojící sopka čnící do výšky 1.670 m, která byla ještě před několika lety aktivní. Celá hora a okolí je součástí národního parku Arenal, který je vybaven více či méně značenými turistickými treky. Možné je vylézt až na vrchol hory, počítejte ale minimálně s celkovými 3 dny cesty. Nejvíce možností ubytování najdete v městečku La Fortuna.

Zavřít boční panel

Sopka Irazú

Nejvyšší sopka Kostariky (3.400 m n. m.), mělo by zde být i možnost přespat, za dokonalého počasí je vidět Pacifik i Karibik. Od hlavního města San Jose je vzdálena jen několik kilometrů

Zavřít boční panel

Národní park Monteverde

Chcete-li zažít pravý deštný prales a zároveň mít jistotu vyznačených turistických treků, vyrazte do národního parku Monteverde. Je poměrně dobře dostupný, asi na půli cesty mezi San Jose a sopkou Arenal.

Zavřít boční panel

Manuel Antonio

Dle našeho názoru nejkrásnější pláž Pacifiku, národní park, spousta opic, lenochodů a dalších zvířat. Je tam i nádherná veřejná pláž zdarma.

Zavřít boční panel

Peninsula de Osa

Poloostrov s obrovským národním parkem Corcovado, jedinečné místo, kde je k vidění tapír ve volné přírodě. Tady počítejte tisíce a desetitisíce korun za výlet.

Zavřít boční panel

Bahia Ballena

Jedinečné místo, pláž má ve tvar ploutve velryby, při přílivu se zatopí užší část a z pláže se stává ostrov do dalšího odlivu. Neusněte tu s věcmi.

Zavřít boční panel

Cerro Chirripo

Nejvyšší hora Kostariky (3.800 m), nádherný a náročný trek, krásná příroda, odsud je také vidět na oba břehy, výlet sem si naplánujte více dopředu, je potřeba rezervovat bydlení (nebo to zkuste zvládnout celé přes noc).

Zavřít boční panel

Tortuguero

Národní park s mnoha vodními kanály, existují zde výlety lodí, k vidění jsou tu tukani a líhnutí želv.

Zavřít boční panel

Puerto Viejo

Centrum turistického života na karibském pobřeží. Působí mnohem uvolněněji než třeba Jacó. Možná za to může silná rastafariánská stopa.

Zavřít boční panel

Monteverde

Mlžný ráj uprostřed těžko dostupných kopců ve vnitrozemí Kostariky.

Zavřít boční panel

Jacó

Párty místo a surfařská Mecca Kostariky na tichomořském pobřeží. Pokud chcete zažít klidný večer na pláži, Jacó asi nebude to, co hledáte.

Počasí a sezóny na Kostarice

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kostarika
Celá země se těší podobnému podnebí

28 °C

29 °C

30 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

27 °C

28 °C

Počasí

Kostarika spadá do tropického pásu, což z ní dělá celoročně teplotně přívětivou destinaci. Teplota na většině území prakticky nepadá pod 18 °C. Nicméně vzhledem k charakteru země se můžete setkat se spoustou mikroklimat. Například ve vyšších nadmořských výškách okolo 3.500 m se může teplota pohybovat i okolo nuly. Počasí se dá rozdělit na dvě hlavní období – období dešťů, které trvá od května do listopadu, a období sucha pak od prosince do dubna.

Sezóny a kdy vyrazit

Je třeba počítat s tím, že kostarické počasí je i přes vyhraněné období pro deště a pro sucho značně proměnlivé. Může se stát, že v případě týdenní návštěvy země v období sucha vám bude po celou dobu pršet a naopak v období dešťů budete mít týden v kuse krásné počasí.

Pravděpodobnost krásného slunečného počasí však máte jednoznačně vyšší v období sucha. Zejména pokud plánujete výšlap některého z nejvyšších vrcholků země a rádi byste něco z vrchu viděli, vydejte se od prosince do dubna (a ideálně si výlet naplánujte tak, abyste vrcholku dosáhli ráno nebo dopoledne). Na druhou stranu v období dešťů znatelně padají ceny v hlavních turistických resortech a narazíte na mnohem menší počet turistů. Tudíž doba, kdy se na cestu vydat, záleží na osobní preferenci.

Dále je třeba rozlišit, kde se budete pohybovat.

Na pacifickém pobřeží a západně od centrálního pohoří je nejmenší pravděpodobnost deště zhruba od prosince do ledna. Z pacifického pobřeží je nejsušší severozápadní část u hranic s Nikaraguou. Naopak na karibské straně Kostariky nejméně prší v září a říjnu a také v březnu.

Centrální pohoří se sopkami (Arenal a další) jsou deštivé po celý rok, nicméně v období "pacifického" sucha, tedy od prosince do dubna je šance na hezké dny mnohem větší. V období od srpna do října bývá nejlepší počasí dopoledne, zatímco odpoledne a večer často prší.

 

Skvělé akce do Kostariky

ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 20%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 29%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 30%
Akce starší 2 týdnů
13 starších akcí
Avatar uživatele dvoorajak
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu