Průvodce státem
Laos
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Laosu

Zdraví

V okolí vodních ploch je dobré se chránit před komáry, nejen před jejich svrbivým bodnutím, ale také před možnými nemocemi, které mohou přenášet.

Na svých toulkách Laosem nezapomeňte doplňovat tekutiny, ať nejste dehydratovaní. Doporučujeme pít spíše vodu z čerstvě otevřeného kokosu, tam máte jistotu, že je čerstvější než balená voda, která mohla být naplněna z místních zdrojů. Ve vzdálenějších oblastech také užívejte tablety na čištění vody.

Před odletem do Laosu si sjednejte řádné cestovní pojištění, které uhradí veškeré zdravotní náklady. Pokud plánujete řídit motorové vozidlo, doporučuje se s danou pojišťovnou přesně specifikovat pravidla. Zatímco v ČR máte k řidičskému oprávnění typu B automaticky A1, ne vždy je to tak bráno v zemích, jako je Laos.

Kriminalita

Laos je celkem bezpečnou zemí, stejně jako většina východoasijských států. Kriminalita je zde v porovnání se situací v ČR či ostatními zeměmi EU na velmi nízké úrovni. Přesto doporučujeme dodržovat běžná, ale účinná bezpečnostní opatření. Zvýšené bezpečnosti je třeba věnovat pozornost na severu země. 

Riziko katastrof

Laos patří mezi seismicky aktivní země. V případě zemětřesení je třeba dbát pokynů odborníků, např. na stránkách Záchranný kruh, které doporučujeme si nastudovat před odletem do jakékoli seismicky aktivní země.

Některá odlehlá území mohou být stále zaminovaná, za války ve Vietnamu tu bylo shozeno moře bomb. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti a raději se poradit s místními, než se někam úplně sami vydáte. 

Internet a elektřina

Elektrické napětí v laoské síti je 220 V, proud je střídavý. Do zásuvek lze vsunout jen zástrčku s tenkými kolíky. Někde se setkáte také s americkými zásuvkami, které mají ploché otvory, v tom případě je nutný adaptér. 

Internet je dostupný v turistických lokalitách, jeho cena se pohybuje kolem 20 Kč za hodinu.

Důležité kontakty

Zde uvádíme telefonní čísla, která by se mohla hodit:

  • První pomoc – 195
  • Hasiči – 190
  • Policie – 191

Země milionu slonů i přírodních krás

Navštivte s námi převážně hornatý stát ukrytý ve vnitrozemí jihovýchodní Asie. Tato na první pohled chudá země vás mile překvapí svým skrytým bohatstvím. Země vápenců, divoké džungle i usměvavých lidí. Zavítejte do země „milionu slonů“, jak ji dříve lidé označovali. 

Víza
Vízum za 30 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
V zimě jsou teploty příjemné a deště tu je minimum.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 10x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky