Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Riga
V celém Lotyšsku je podobné klima

-3 °C

-2 °C

2 °C

8 °C

15 °C

20 °C

22 °C

21 °C

16 °C

10 °C

4 °C

0 °C

Počasí v Lotyšsku

Lotyšsko leží stále ještě v mírném pásu, ale při jeho severním okraji, takže je nutné počítat jednak s celkově nižšími teplotami, stejně jako s delšími dny v létě a krátkými dny v zimě.

Obecně platí, že je tu celoročně o pár stupňů méně než v Česku, a to jak v létě, tak v zimě. Klima je spíše kontinentální, vliv má samozřejmě Baltské moře, ale vzhledem k jeho uzavřenému charakteru zdaleka ne takový jako otevřený oceán. Na druhou stranu rozdíly teplot mezi létem a zimou nejsou tak extrémní jako v čistě kontinentálních oblastech Ruska či Ukrajiny a dají se přirovnat k rozdílům teplot u nás.

Srážkově je oblast o něco chudší než střední Evropa, nejvíce prší na podzim a na jaře, ale jedná se spíš o krátké příjemné deštíky. V zimě sice dost mrzne, ale vzhledem k blízkosti moře nejsou sněhové srážky nijak intenzivní, většinou se jedná spíše o poprašek.

Kdy jet do Lotyšska

Vzhledem k teplotám a světelným podmínkám určitě jeďte v létě, přesněji v období května–září. Zimy jsou vhodné tak maximálně na krátké návštěvy Rigy, případně pro milovníky pohádkové bílé krajiny a bruslení. Venkov je zmrzlý, liduprázdný a trochu depresivní. Naproti tomu v létě ožívají turistická centra na pobřeží, a i když zrovna nebude na koupání, početné restaurace a bary rozhodně dokážou zabavit.

Toulky po národních parcích a přírodních skvostech si také užijete hlavně v létě, v jiných obdobích roku bude vše šedivé, bez listí, rybníky zamrzlé a zvířata schovaná.

V Lotyšsku prší o dost méně než u nás, takže není třeba panikařit. Stane se jen výjimečně, kdy by pršelo několik dní v kuse.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu