Lotyšsko
Lotyšsko

Co dělat v Lotyšsku

Městská turistika

Většina cestovatelů se v Lotyšsku zdrží jen na víkend, a to v Rize. Hlavní město nabídne krásné historické centrum s úzkými uličkami a spoustou restaurací a barů. A pokud se vydáme mimo Rigu, pak opět většinou do měst, ta sice nenadchnou světoznámými památkami, ale naopak pohodovou maloměstskou atmosférou a kombinací severské a východní kultury.

Výlety k moři

Záměrně nepíšeme „koupačka u moře“, je asi všem jasné, že Baltské moře rozhodně nepatří k nejteplejším. I v prázdninových měsících se vykoupou spíš otužilci, teplota vody jen zřídkakdy přesáhne 18 stupňů. Pobřeží ale poskytne nádherné scenerie zatravněných písečných dun, širokých a desítky kilometrů dlouhých pláží a borových hájů.

Autentický venkov

Zažijte výlet o pár let zpět a vyrazte na lotyšský venkov. Garantujeme vám, že při svých toulkách nepotkáte jediného turistu, jen spousty vesniček s dřevěnými chaloupkami, malými hospůdkami a lány luk a lesů.

Cykloturistika

Rovinaté Lotyšsko je k projížďkám po venkově nebo podél pobřeží jako stvořené. Provoz na venkovských komunikacích je malý, počasí v létě pěkné, málo deště a žádné horko. Problémem může být jen relativně velký nedostatek půjčoven, které se soustřeďují jen do největších měst.

Studentský život

Lotyšsko (ale obecně všechny Pobaltské země) je velmi oblíbené u vysokoškolských studentů vyrážejících na Erasmus. Náklady na život jsou tu totiž mírně nižší než u nás, tedy drasticky nižší než v západních zemích. Dlouhé studijní noci tak můžou v místních barech nabývat zcela jiného rázu.

Chystáš se do Lotyšska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.