Cestování Covid-19

Od 24.7. je znovu platná 14 denní karanténa po příletu do Lotyšska. Turistické cesty jsou tímto znemožněny. Aktuality najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Pro návrat do ČR od 15.6. již není nutný negativní test na koronavirus.

Lotyšsko povoluje vstup bez omezení pro občany těch zemí, ve kterých se za poslední týden neobjevilo více než 15 nových případů nákazy nemocí Covid-19 na 100 000 obyvatel. Tuto hranici aktuálně ČR splňuje.

Městská turistika

Většina cestovatelů se v Lotyšsku zdrží jen na víkend, a to v Rize. Hlavní město nabídne krásné historické centrum s úzkými uličkami a spoustou restaurací a barů. A pokud se vydáme mimo Rigu, pak opět většinou do měst, ta sice nenadchnou světoznámými památkami, ale naopak pohodovou maloměstskou atmosférou a kombinací severské a východní kultury.

Výlety k moři

Záměrně nepíšeme „koupačka u moře“, je asi všem jasné, že Baltské moře rozhodně nepatří k nejteplejším. I v prázdninových měsících se vykoupou spíš otužilci, teplota vody jen zřídkakdy přesáhne 18 stupňů. Pobřeží ale poskytne nádherné scenerie zatravněných písečných dun, širokých a desítky kilometrů dlouhých pláží a borových hájů.

Autentický venkov

Zažijte výlet o pár let zpět a vyrazte na lotyšský venkov. Garantujeme vám, že při svých toulkách nepotkáte jediného turistu, jen spousty vesniček s dřevěnými chaloupkami, malými hospůdkami a lány luk a lesů.

Cykloturistika

Rovinaté Lotyšsko je k projížďkám po venkově nebo podél pobřeží jako stvořené. Provoz na venkovských komunikacích je malý, počasí v létě pěkné, málo deště a žádné horko. Problémem může být jen relativně velký nedostatek půjčoven, které se soustřeďují jen do největších měst.

Studentský život

Lotyšsko (ale obecně všechny Pobaltské země) je velmi oblíbené u vysokoškolských studentů vyrážejících na Erasmus. Náklady na život jsou tu totiž mírně nižší než u nás, tedy drasticky nižší než v západních zemích. Dlouhé studijní noci tak můžou v místních barech nabývat zcela jiného rázu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu