Průvodce státem
Lotyšsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Lotyšsku

Městská turistika

Většina cestovatelů se v Lotyšsku zdrží jen na víkend, a to v Rize. Hlavní město nabídne krásné historické centrum s úzkými uličkami a spoustou restaurací a barů. A pokud se vydáme mimo Rigu, pak opět většinou do měst, ta sice nenadchnou světoznámými památkami, ale naopak pohodovou maloměstskou atmosférou a kombinací severské a východní kultury.

Výlety k moři

Záměrně nepíšeme „koupačka u moře“, je asi všem jasné, že Baltské moře rozhodně nepatří k nejteplejším. I v prázdninových měsících se vykoupou spíš otužilci, teplota vody jen zřídkakdy přesáhne 18 stupňů. Pobřeží ale poskytne nádherné scenerie zatravněných písečných dun, širokých a desítky kilometrů dlouhých pláží a borových hájů.

Autentický venkov

Zažijte výlet o pár let zpět a vyrazte na lotyšský venkov. Garantujeme vám, že při svých toulkách nepotkáte jediného turistu, jen spousty vesniček s dřevěnými chaloupkami, malými hospůdkami a lány luk a lesů.

Cykloturistika

Rovinaté Lotyšsko je k projížďkám po venkově nebo podél pobřeží jako stvořené. Provoz na venkovských komunikacích je malý, počasí v létě pěkné, málo deště a žádné horko. Problémem může být jen relativně velký nedostatek půjčoven, které se soustřeďují jen do největších měst.

Studentský život

Lotyšsko (ale obecně všechny Pobaltské země) je velmi oblíbené u vysokoškolských studentů vyrážejících na Erasmus. Náklady na život jsou tu totiž mírně nižší než u nás, tedy drasticky nižší než v západních zemích. Dlouhé studijní noci tak můžou v místních barech nabývat zcela jiného rázu.

Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko je tou největší a nejlidnatější zemí a najdeme ho na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - říjen
Letní pohoda s příjemnými teplotami, tuhé zimy.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 28 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu