Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko najdeme na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - říjen
Letní pohoda s příjemnými teplotami, tuhé zimy.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 28 %. Akční letenky do Lotyšska
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Lotyšska

Riga
Co vidět v Lotyšsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Lotyšsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Lotyšsku

Lotyšský venkov
Co dělat v Lotyšsku

Co dělat v Lotyšsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Lotyšsko.

Počasí v Lotyšsku

Přehledně o počasí v Lotyšsku a teploty během roku. Kdy jet do Lotyšska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Lotyšska

Jak levně do Lotyšska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Lotyšska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Vlaky Lotyšsko
Doprava v Lotyšsku

Jak se dopravovat a cestovat v Lotyšsku? Cestování v Lotyšsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Lotyšsku

Čím platit v Lotyšsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Lotyšsku?
Aktuální kurz 1 € = 24.68 Kč

cukgalas-galerts
Jídlo v Lotyšsku

Co ochutnat v Lotyšsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Lotyšsku a kde se stravovat.

Kuldiga
Kultura a lidé v Lotyšsku

Jak se mluví v Lotyšsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Lotyšsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Lotyšsku

Je Lotyšsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Lotyšsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Lotyšska

Je potřeba vízum a pas do Lotyšska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Lotyšska?

Další průvodce v Lotyšsku a okolí

Riga
Mēs ceram uz jums!
Těšíme se na tebe!
Riga
Průvodce městem
Estonsko
Ootame teid!
Těšíme se na tebe!
Estonsko
Průvodce zemí
Litva - vodní hrad Trakkai
Sveiki, mano draugas!
Vítej, příteli!
Litva
Průvodce zemí
Moskva
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Rusko
Průvodce zemí
Švédsko
Vi ser fram emot dig!
Těšíme se na tebe!
Švédsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Lotyšska od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Lotyšsko na 5 dní
vosahlovab 2022-04-11T17:22:36+02:00 0 komentářů
Lotyšsko 2022

Jak jsem se vypadala na spontánní dovolenou do Lotyšska. Letěla jsem s Ryanarem a celá cesta proběhla naprosto v pořádku. Po příletu, ale začal zmatek jak se dostaneme do centra   

Čtení na 1 minutu
Riga, vodka, dážď a sneh
Avatar uživatele
tonic 2022-03-06T11:03:41+01:00 0 komentářů
Lotyšsko 2022

Zvyčajne mám cestopis spísaný do pár dní po návrate. No tento z Rigy mi trval dva týždne ... predsa som bol mysľou u našich východných susedov a pôvodný plán nebolo Lotyšsko, ale ukrajinský Mariupoľ... Viac na mojom blogu:https://tonicove.sk/riga-vodka-dazd-a-sneh/ 

Čtení na 8 minut
Únorová Riga na skok
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak 2022-02-28T18:52:58+01:00 7 komentářů
Lotyšsko 2022

První cesta do Pobaltí, kterou zařídily levné letenky od Ryanairu. Úvod - proč Riga?14 dní před odletem (první polovina února) sedím doma v bytě a přemýšlím, kam se vydám. Západní státy, kde  často létám, mě tentokrát moc nelákaly. Na stránkách Ryanairu jsem ale…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
Riga? Proč ne?
Kafíno 2021-09-18T19:53:07+02:00 12 komentářů
Lotyšsko 2021

Do Lotyšska bez předsudků.. ✌️🌏   Otázka zní:„ Proč se podívat do Lotyšska, do Rigy?" Vsadím se, že zhruba 99,89 % Čechů, stejně jako já před pár lety, na tuto otázku nenajde odpověď. Proč tam jet a co tam dělat. Náš národ…

8 dalších cestopisů
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu