Na pomezí východu, severu i západu

Pobaltské státy jistě v hodinách zeměpisu potrápily nejednoho studenta. Vězte tedy, že Lotyšsko najdeme na mapě přímo uprostřed. Ze severu kamarádí s Estonskem, z jihu s Litvou, na jihovýchodě tuší Bělorusko a z východu trpí Rusko. Západ a severozápad pak omývá Baltské moře.

Do Lotyšska zatím nemíří houfy turistů, není důvod. Nenajdete tu žádné hory, nevykoupete se v teplém moři, ani nebudete obdivovat světoznámé pamětihodnosti. Ale… možná naopak právě to je důvod, proč se sem vypravit. Poznáte Pobaltí takové, jaké je. Krásně upravená centra měst, kilometry a desítky kilometrů čtverečných lesů a luk, stovky kilometrů písečných pláží. 

Poznáte tu pravou atmosféru poklidného severu se stále nepřehlédnutelnými vlivy východního světa, ale při tom se tu nejednou budete cítit jako na „civilizovaném“ západě. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - říjen
Letní pohoda s příjemnými teplotami, tuhé zimy.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 28 %. Akční letenky do Lotyšska
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Lotyšska

Riga
Co vidět v Lotyšsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Lotyšsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Lotyšsku

Lotyšský venkov
Co dělat v Lotyšsku

Co dělat v Lotyšsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Lotyšsko.

Počasí v Lotyšsku

Přehledně o počasí v Lotyšsku a teploty během roku. Kdy jet do Lotyšska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Lotyšska

Jak levně do Lotyšska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Lotyšska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Vlaky Lotyšsko
Doprava v Lotyšsku

Jak se dopravovat a cestovat v Lotyšsku? Cestování v Lotyšsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Lotyšsku

Čím platit v Lotyšsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Lotyšsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.39 Kč

cukgalas-galerts
Jídlo v Lotyšsku

Co ochutnat v Lotyšsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Lotyšsku a kde se stravovat.

Kuldiga
Kultura a lidé v Lotyšsku

Jak se mluví v Lotyšsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Lotyšsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Lotyšsku

Je Lotyšsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Lotyšsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Lotyšska

Je potřeba vízum a pas do Lotyšska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Lotyšska?

Další průvodce v Lotyšsku a okolí

Riga
Mēs ceram uz jums!
Těšíme se na tebe!
Riga
Průvodce městem
Estonsko
Siin saab nautida seda!
Tady se ti bude líbit!
Estonsko
Průvodce zemí
Litva - vodní hrad Trakkai
Sveiki!
Ahoj!
Litva
Průvodce zemí
Moskva
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Rusko
Průvodce zemí
Švédsko
Här kommer du att njuta av det!
Tady se ti bude líbit!
Švédsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Lotyšska od cestovatelů jako ty

Čtení na 10 minut
Eurotrip - napříč Pobaltím
Denisa Nedvědová 2021-06-03T15:20:12+02:00 0 komentářů
Evropa 2017

S Markem jsme vymýšleli, kam se vydat na dovolenou. V potaz padlo hodně míst, ale pak jsem přišla s nápadem - Proč se zdržovat celých 10 dnů na jednom místě, když Evropa nabízí tolik míst?. DEN PRVNÍ - 400 KMBylo 15. října 2017, pět hodin ráno a my hluboce spali. Vůbec nás nezajímalo, že jsme měli vstávat už před patnácti minutami a připravit se rychle na cestu. Díky Bohu jsme jakýmsi…

Čtení na 5 minut
Secesní půvab Rigy a spol.
Avatar uživatele
Esterka Dombrovská 2020-03-23T00:16:37+01:00 1 komentář
Lotyšsko 2017

Riga, Jurmala, Sigulda - 3 hlavní pointy, které si člověk zamiluje během prvních nádechů pobaltský atmošky. .  A ještě k tomu jsem tam byla 5 dní. Takže za žádného experta se nepovažuju. No, když si vezmu Bosnu, tak to taky nebyla žádná dlouhodobá akce 😅 . Každopádně Lotyšsko mě moc překvapilo. Představovala…

Čtení na 1 minutu
Predĺžený víkend v Lotyšsku
Avatar uživatele
cizy 2020-02-23T10:52:18+01:00 0 komentářů
Lotyšsko 2020

Februárový 600 kilometrový okruh západnou časťou Lotyšska na trase Riga – Kolka – Ventspils – Riga. . 12.2.2020Po dlhej dobe vyrážam na výlet netradične v stredu. To ma tak vyvedie z miery, že na Einsteinovej stepujem už 25 minút pred odchodom žlutého na Schwechat. Autobus prichádza úplne plný a…

Čtení na 6 minut
Zaletíme do Rigy? Vlastně proč ne...
Avatar uživatele Štěpán
Štěpán 2020-02-13T19:41:58+01:00 6 komentářů
Lotyšsko 2020

Když jsem čerpal informace/rady zde na Cestuj levně od jiných, měl bych se se svými zážitky/zkušenostmi také podělit a případně někoho inspirovat.. Otázka zněla jasně: "Kam se letecky vydat na víkend?" Ejhle! První nabídka: akční letenky do Rigy. Hmmmm, vlastně proč ne.Ze svého okolí neznám nikoho, kdo by Rigu a celkově Lotyšsko navštívil. To…

3 další cestopisy
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu