Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Riga
Teploty během roku

-3 °C

-2 °C

2 °C

9 °C

16 °C

20 °C

22 °C

21 °C

16 °C

10 °C

4 °C

-1 °C

Počasí v Rize

Ačkoli Riga leží jen pár kilometrů od moře, je třeba si uvědomit její zeměpisnou šířku. Zimy tu rozhodně nejsou tak mírné jako v jiných přímořských destinacích, teploty často klesají hluboko pod bod mrazu a celkové počasí je po většinu času „takové šedivé“. Dny jsou navíc mnohem kratší než v našich končinách.  

Naopak od poloviny jara do brzkého podzimu se můžete těšit na velmi podobné počasí jako v Česku, jen s mnohem menším rizikem extrémních teplot či bouřek. Průměrné denní teploty v létě většinou nevystoupají přes 23 °C, na jaře a na podzim se drží kolem příjemných 16 °C. Pozor na to, že i v nejparnějších dnech se teploty na noc dramaticky snižují, klidně i pod 10 °C. 

Kdy jet do Rigy

Cestou mezi dubnem a říjnem chybu neuděláte, přičemž jistotu příjemných teplot získáte hlavně v letních měsících. V zimních měsících se připravte na studené podnebí a krátké dny, na druhou stranu předvánoční Riga je kouzelná, komorní atmosféra místních trhů a hospůdek vám jistě učaruje.

Se srážkami nijak nekalkulujte, prší tu víceméně rovnoměrně ve všech měsících a celkově spadne zhruba o polovinu méně srážek než v ČR. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu