Riga

Počasí v Rize a kdy sem jet

Počasí v Rize

Ačkoli Riga leží jen pár kilometrů od moře, je třeba si uvědomit její zeměpisnou šířku. Zimy tu rozhodně nejsou tak mírné jako v jiných přímořských destinacích, teploty často klesají hluboko pod bod mrazu a celkové počasí je po většinu času „takové šedivé“. Dny jsou navíc mnohem kratší než v našich končinách.  

Naopak od poloviny jara do brzkého podzimu se můžete těšit na velmi podobné počasí jako v Česku, jen s mnohem menším rizikem extrémních teplot či bouřek. Průměrné denní teploty v létě většinou nevystoupají přes 23 °C, na jaře a na podzim se drží kolem příjemných 16 °C. Pozor na to, že i v nejparnějších dnech se teploty na noc dramaticky snižují, klidně i pod 10 °C. 

Tabulka teplot během roku

Riga - Teploty během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
sníh
-3 °C
únor
sníh
-2 °C
březen
sníh
2 °C
duben
přeháňky
9 °C
květen
polojasno
16 °C
červen
polojasno
20 °C
červenec
polojasno
22 °C
srpen
polojasno
21 °C
září
polojasno
16 °C
říjen
přeháňky
10 °C
listopad
přeháňky
4 °C
prosinec
sníh
-1 °C

Kdy jet do Rigy

Cestou mezi dubnem a říjnem chybu neuděláte, přičemž jistotu příjemných teplot získáte hlavně v letních měsících. V zimních měsících se připravte na studené podnebí a krátké dny, na druhou stranu předvánoční Riga je kouzelná, komorní atmosféra místních trhů a hospůdek vám jistě učaruje.

Se srážkami nijak nekalkulujte, prší tu víceméně rovnoměrně ve všech měsících a celkově spadne zhruba o polovinu méně srážek než v ČR. 

Chystáš se do Rigy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 12. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.