Zavřít boční panel

Ubytování v Rize

Kde se ubytovat v Rize 

S přesnou lokací si v Rize příliš hlavu lámat nemusíte. Je to malé město a kdekoli v rámci širšího centra (s docházkovou vzdáleností do jádra města do 20 minut) najdete opravdu širokou škálu ubytovacích zařízení od nadnárodních hotelových řetězců po levné hostely.  

Vyvarujte se nabídek na krajích města, kde může být okolí velmi neupravené. V Rize není nikde vyloženě nebezpečno, ale jakmile se vzdálíte více než 3 km od centra, mnohdy vás vzhled domů a ulic nepříjemně překvapí. 

Hledáte-li opravdu levné hotely při zachování slušné kvality, osobně můžeme doporučit například hotel Avitar nebo A1 Hotel. Jedná se o menší 3* hotely s vlastním sociálním zázemím na pokoji i snídaní v ceně s cenou mezi 700 a 800 Kč za noc pro 2. 

Ceny 

V rámci širšího centra narazíte běžně na menší klasické hotely s cenou pod 1.000 Kč za noc pro 2. Chcete-li se ubytovat přímo v centru, počítejte s cenami v rozmezí 1.200–2.000 Kč za pokoj. Hotelové řetězce Radisson nebo Marriott nabízí ceny od 2.500 do 3.500 Kč za pokoj na noc. 

Riga je obecně (nejen co se ubytování týká) výrazně levnější než západoevropské metropole a je zde i o něco málo levněji než u nás. 

Vyhledej si svůj hotel v Rize. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Hlavní město Lotyšska Riga je se svými 700.000 obyvateli zároveň největším městem Pobaltí a své návštěvníky si teprve pomalu získává. Riga je zkrátka tak trochu stranou v zemi, která leží mimo zájem mainstreamového turismu. Hledáte-li pohodové místo plné zajímavých míst bez turistických pastí a hlavy na hlavě, Riga čeká právě na vás.  

Zatímco ve zdobném historickém centru se vrátíte do 15. století, kdy tehdejší hanzovní Riga zažívala svůj rozmach, v okolních ulicích a čtvrtích na vás dýchne směsice ruských, severských i západních vlivů zasazených do svébytného pobaltského prostředí. V létě máte navíc známé přímořské letovisko Jūrmala „co by kamenem dohodil“ a i pro návštěvu ostatních lotyšských památek má Riga ideální strategickou polohu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–3 dny
Riga je město jako stvořené pro víkendové pobyty. 
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
Průměrná cena přímých letů Ryanairu z Prahy a Vídně. V akci i kolem tisícovky.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Příjemné teploty i dlouhé dny vás čekají právě v tomto období.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu