Riga

Ubytování v Rize

Kde se ubytovat v Rize 

S přesnou lokací si v Rize příliš hlavu lámat nemusíte. Je to malé město a kdekoli v rámci širšího centra (s docházkovou vzdáleností do jádra města do 20 minut) najdete opravdu širokou škálu ubytovacích zařízení od nadnárodních hotelových řetězců po levné hostely.  

Vyvarujte se nabídek na krajích města, kde může být okolí velmi neupravené. V Rize není nikde vyloženě nebezpečno, ale jakmile se vzdálíte více než 3 km od centra, mnohdy vás vzhled domů a ulic nepříjemně překvapí. 

Hledáte-li opravdu levné hotely při zachování slušné kvality, osobně můžeme doporučit například hotel Avitar nebo A1 Hotel. Jedná se o menší 3* hotely s vlastním sociálním zázemím na pokoji i snídaní v ceně s cenou mezi 700 a 800 Kč za noc pro 2. 

Ceny 

V rámci širšího centra narazíte běžně na menší klasické hotely s cenou pod 1.000 Kč za noc pro 2. Chcete-li se ubytovat přímo v centru, počítejte s cenami v rozmezí 1.200–2.000 Kč za pokoj. Hotelové řetězce Radisson nebo Marriott nabízí ceny od 2.500 do 3.500 Kč za pokoj na noc. 

Riga je obecně (nejen co se ubytování týká) výrazně levnější než západoevropské metropole a je zde i o něco málo levněji než u nás. 

Chystáš se do Rigy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Rize. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.