Riga

Jak se dostat do Rigy

 

Ze střední Evropy 

Se zavedením přímých linek Ryanairu z Prahy a Laudamotion z Vídně se doprava do lotyšského hlavního města výrazně zjednodušila. A také zlevnila. Zatímco lotyšská národní aerolinka Air Baltic, která rovněž provozuje přímé lety do Prahy i Vídně, se cenově drží někde kolem 4.500 Kč za zpáteční letenku, Ryanair/Laudamotion umí i akce okolo tisícovky.  

Obecně počítejte s průměrnou cenou někde mezi 2.000 Kč, akce se objevují nepravidelně vícekrát do roka a vždy o nich informujeme. Více tipů najdete na stránce letenky do Rigy.

Z okolních států

Z Lotyšska do Litva ani Estonska nevede železnice, proto jedinou dopravou je ta autobusová. V Pobaltí fungují 2 významní dopravci, kteří provozují mnoho spojení denně do Tallinnu, Vilniusu i dalších měst v Pobaltí, Rusku nebo i Polsku a dalších zemí. 

Ať se vydáte kamkoli, vždy si zkontrolujte nabídky obou společností, ve většině případů se překrývají: 

  • Ecolines,
  • Lux Express. 

Nejlevnější jízdenky do Vilniusu a Tallinnu pořídíte většinou cca 2 měsíce před odjezdem s počáteční cenou cca 7 euro, s blížícím se datem odjezdu stoupá na průměrných 15–18 euro za jednu jízdu. Cesta do hlavních měst obou sousedních pobaltských států zabere 4–4,5 hodiny. 

Spíš jen pro zajímavost uvedeme, že Ecolines provozují i přímý autobusový spoj z Rigy do Prahy a zpět. Cesta trvá kolem 22 hodin a stojí v průměru 60 euro za jeden směr. 

Chystáš se do Rigy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.