Lucemburk
Lucembursko

Co dělat v Lucembursku

Adrenalinová zábava 

Lucembursko nabízí bohaté zázemí pro silniční cyklisty, ale také pro horské sjezdaře. Přes 600 km cyklostezek je již v provozu, 300 km v realizaci a dalších 500 km horských stezek různých obtížností. Více informací i mapa stezek. Pokud s kolem nepřijíždíte, nebude problém si ho na místě zapůjčit, v místě vašeho ubytování vám jistě rádi poradí. Kolo zde místní hojně využívají také k dopravě do práce, jako známe například z Dánska.

Nakupování

Hlavní město Lucemburk. Najdete zde na hlavní třídě jak prémiové značkové obchody, tak i obchody se streetovými věcmi pro mladé za rozumné ceny. Výběr je široký a najdete zde mnoho značek, které v ČR nepůsobí.

Parky a rezervace

Národní rezervace Haff na jihovýchodě země nabízí skvělou možnost nahlédnout do netradiční fauny a flory. Návštěvnické centrum nazvané Biodiversum funguje jako brána do této rezervace, v níž se návštěvník seznámí s environmentální politikou země, prohlédne si zvířecí exponáty a dozví se o historii parku. Více informací.

Pěší turistika

Pro milovníky pěší turistiky je připraveno mnoho turistických tras protínajících zemi křížem krážem. Asi nejznámějším zdejším trekem je Escapardenne Lee Trail, tříetapový 53 km dlouhý trek, který vás provede z 60 % přírodní krajinou přes místní krásy a nabídne vám neuvěřitelné výhledy. Cestou projdete 16 přírodních památek a desítku městeček. Info Více informací.

Pro romantiky

Hraniční řeka mezi Německem a Lucemburskem Mosela svádí k plavbě lodí romantickými zákoutími okolní přírody. Luxusní výletní loď M. S. Princesse Marie-Astrid pořádá jednodenní plavby regionem La Mosselle s různými možnostmi nástupu či výstupu podle potřeby.

Kultura

Lucembursko se prezentuje jako kulturní velmoc, kde se neustále něco děje. V tom můžeme souhlasit, minimálně co se týče historických festivalů – na těch si organizátoři opravdu zakládají a nejen že se něco nového dozvíte nebo uvidíte, téměř všude si nějakou historickou činnost také vyzkoušíte. Co se týče ostatních kulturních událostí, tipy naleznete zde.

Chystáš se do Lucemburska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.