Průvodce státem
Lucembursko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Lucembursku

Adrenalinová zábava 

Lucembursko nabízí bohaté zázemí pro silniční cyklisty, ale také pro horské sjezdaře. Přes 600 km cyklostezek je již v provozu, 300 km v realizaci a dalších 500 km horských stezek různých obtížností. Více informací i mapa stezek. Pokud s kolem nepřijíždíte, nebude problém si ho na místě zapůjčit, v místě vašeho ubytování vám jistě rádi poradí. Kolo zde místní hojně využívají také k dopravě do práce, jako známe například z Dánska.

Nakupování

Hlavní město Lucemburk. Najdete zde na hlavní třídě jak prémiové značkové obchody, tak i obchody se streetovými věcmi pro mladé za rozumné ceny. Výběr je široký a najdete zde mnoho značek, které v ČR nepůsobí.

Parky a rezervace

Národní rezervace Haff na jihovýchodě země nabízí skvělou možnost nahlédnout do netradiční fauny a flory. Návštěvnické centrum nazvané Biodiversum funguje jako brána do této rezervace, v níž se návštěvník seznámí s environmentální politikou země, prohlédne si zvířecí exponáty a dozví se o historii parku. Více informací.

Haff

Pěší turistika

Pro milovníky pěší turistiky je připraveno mnoho turistických tras protínajících zemi křížem krážem. Asi nejznámějším zdejším trekem je Escapardenne Lee Trail, tříetapový 53 km dlouhý trek, který vás provede z 60 % přírodní krajinou přes místní krásy a nabídne vám neuvěřitelné výhledy. Cestou projdete 16 přírodních památek a desítku městeček. Info Více informací.

Pro romantiky

Hraniční řeka mezi Německem a Lucemburskem Mosela svádí k plavbě lodí romantickými zákoutími okolní přírody. Luxusní výletní loď M. S. Princesse Marie-Astrid pořádá jednodenní plavby regionem La Mosselle s různými možnostmi nástupu či výstupu podle potřeby.

Řeka Mosela

Kultura

Lucembursko se prezentuje jako kulturní velmoc, kde se neustále něco děje. V tom můžeme souhlasit, minimálně co se týče historických festivalů – na těch si organizátoři opravdu zakládají a nejen že se něco nového dozvíte nebo uvidíte, téměř všude si nějakou historickou činnost také vyzkoušíte. Co se týče ostatních kulturních událostí, tipy naleznete zde.

Největší z nejmenších

Velkovévodství lucemburské (nejčastěji prostě Lucembursko), jak už název napovídá, je země s bohatým historickým dědictvím rodu Lucemburků. Jedná se o jeden z evropských ministátů (ten největší), leží v západní Evropě na křižovatce mezi Německem na východě, Francií na jihu a Belgií na severozápadě.

Lucembursko je zakládajícím členem Beneluxu, NATO, Evropské unie, OECD a hlavní a největší město Lucemburk je sídlem mnoha jejich institucí. Ruku v ruce je jednou z nejrozvinutějších zemí světa a zároveň stát s nejvyšší paritou kupní síly (HDP) na obyvatele na světě. Při návštěvě této země lze tedy počítat s nadstandardní úrovní veřejných služeb, kulturního vyžití i možnostmi rekreace.

Průvodce pro tebe napsal stevej
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Do města vyraz kdykoliv, na venkov ideálně v létě či na jaře.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně, autobusem levněji.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu