Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Lucemburk
Stejné klima pro celou zemi

3 °C

4 °C

9 °C

13 °C

17 °C

21 °C

23 °C

23 °C

18 °C

13 °C

7 °C

3 °C

Počasí v Lucembursku

Lucembursko leží asi 500 km západně od českých hranic, lze tedy očekávat podobné podnebné podmínky jako u nás.

Kdy jet do Lucemburska

Ideální období pro návštěvu této země lze odvodit od zamýšlené aktivity.

V zimě bude jednoznačně nejméně kulturního vyžití napříč celou zemí, takže doporučujeme spíše jaro, kdy spatříte všude okolo kvetoucí přírodu či podzim, v němž nebude nouze o romantické procházky za babího léta historickými distrikty či městskými parky. Zároveň se člověk vyhne letnímu návalu turistů, hlavně z Německa a Francie, kdy hotely v menších městech praskají ve švech.

Na druhou stranu bude letní sezona vyhovovat kempařům, kteří si v Lucembursku jistě najdou své místo. Kempy jsou zde časté a nezřídkakdy je naleznete ukryté kousek za městem u lesa či řeky. Hlavně v létě pak člověk nebude stíhat to množství festivalů a slavností, které se napříč zemí konají, takže pokud si vyberete Lucembursko jako cílovou destinaci nebo destinaci, v níž plánujete strávit minimálně několik dní, doporučujeme pro návštěvu zvolit letní měsíce.

Bohužel, v Německu mají školáci letní prázdniny různě v průběhu od konce června do poloviny září, takže se v letních měsících nenabízí moc prostoru pro vyhnutí se hlavnímu proudu cestujících rodin jak z Německa, tak i Francie.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 29 dny
Navrhni úpravu