Lucemburk
Lucembursko

Co vidět a navštívit v Lucembursku

3 místa co vidět v Lucembursku

Lucembursko

Lucemburk

Úžasné město s krásným historickým centrem, jímž se dá procházet donekonečna a nabízí nespočet zajímavých míst k návštěvě. Lucemburk je malý, takže si vystačíte s vlastníma nohama. Na předměstí naleznete také Americký vojenský hřbitov – přes 5.000 amerických vojáků, kteří padli na bojišti během druhé světové války, je pohřbeno na hřbitově jen kilometr od lucemburského mezinárodního letiště. Samotný hřbitov nabídne návštěvníkům hluboký zážitek…

Zobrazit místo
Ciervaux

Clervaux

Příjemně můžete strávit půlden s komentovanou procházkou městečkem Clervaux ležícím na severozápadě země. V malebném městečku navštívíte mimo jiné místní katedrálu z 15. století s přilehlým opatstvím, románský kostel a benediktínský klášter. Většina ze jmenovaného byla válkou poničena a koncem 20. století uvedena do původního kabátu. Prostředí, v němž se městečko nachází, je prostě kouzelné. Více informací.

Zobrazit místo
Vianden

Vianden

Městečko, kterému jsme se už také věnovali a strávili jsem v něm dvě letní sezony. Úžasné panoráma s historickým hradem s pitoreskními věžemi v čele vdechuje atraktivnímu cíli na severovýchodě země kouzelnou atmosféru v každém ročním období. Více o městě v kapitole Turismus (Historie, kultura a jazyk).

Zobrazit místo

Chystáš se do Lucemburska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 04. 2022
Navrhni úpravu