Cestování Covid-19

Kontroly na hranicích povolují pouze cesty z nebytných důvodů, turistika mezi ně nepatří. Aktuální informace o uvolňování režimu na webu Ministerstva zahraničí.

Letecky

Nejrychleji se do Lucemburska dá z ČR dostat letecky. Nejrychlejší spojení nabízí společnost Luxair na přímé lince z Prahy do Lucemburku, jediného mezinárodního letiště v zemi. Cena za zpáteční let se však pohybuje okolo 6.000 korun.

Vhodnou lowcost alternativou může být přímý let z Prahy na jižní belgické letiště Charleroi, odkud odjíždí autobusové spoje společnosti Flibco přímo do Lucemburku za ceny od 5 EUR

Autem

Jako nejefektivnější se však rozhodně jeví cesta do Lucemburska autem či dálkovým autobusem. Díky kvalitní německé dálniční síti ujedete autem zhruba 800 km z Prahy do Lucemburku za nějakých 8 hodin čistého času.

Autobusem

Alternativou pro vlastní automobil je rozhodně přeprava autobusovými dopravci. Přímé spojení mezi ČR a Lucemburkem nabízí dopravce RegioJet, případně s jedním přestupem společnost Flixbus. U RegioJetu pořídíte jednosměrnou jízdenku v předstihu okolo tisícovky, u Flixbusu jsou ceny o pár stovek vyšší. Nevýhodou RegioJetu je však čas příjezdu do Lucemburku ve 3:10 ráno.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu