Největší z nejmenších

Velkovévodství lucemburské (nejčastěji prostě Lucembursko), jak už název napovídá, je země s bohatým historickým dědictvím rodu Lucemburků. Jedná se o jeden z evropských ministátů (ten největší), leží v západní Evropě na křižovatce mezi Německem na východě, Francií na jihu a Belgií na severozápadě.

Lucembursko je zakládajícím členem Beneluxu, NATO, Evropské unie, OECD a hlavní a největší město Lucemburk je sídlem mnoha jejich institucí. Ruku v ruce je jednou z nejrozvinutějších zemí světa a zároveň stát s nejvyšší paritou kupní síly (HDP) na obyvatele na světě. Při návštěvě této země lze tedy počítat s nadstandardní úrovní veřejných služeb, kulturního vyžití i možnostmi rekreace.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - září
Do města vyraz kdykoliv, na venkov ideálně v létě či na jaře.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 2x ročně, autobusem levněji. Akční letenky do Lucemburska
Průvodce pro tebe napsal stevej

Praktické tipy před cestou do Lucemburska

Co vidět v Lucembursku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Lucembursku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Lucembursku

Co dělat v Lucembursku

Co dělat v Lucembursku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Lucembursko.

Počasí v Lucembursku

Přehledně o počasí v Lucembursku a teploty během roku. Kdy jet do Lucemburska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Lucembursku

Jak se dopravovat a cestovat v Lucembursku? Cestování v Lucembursku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Lucembursku

Čím platit v Lucembursku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Lucembursku?
Aktuální kurz 1 € = 25.1 Kč

Jídlo v Lucembursku

Co ochutnat v Lucembursku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Lucembursku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Lucembursku

Jak se mluví v Lucembursku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Lucembursko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Lucembursku

Je Lucembursko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Lucembursku + očkování a pojištění.

Víza v Lucembursku

Je potřeba vízum a pas do Lucemburska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Lucemburska?

Další průvodce v Lucembursku a okolí

Salut!
Ahoj!
Francie
Průvodce zemí
Wartet schon auf Sie!
Už na tebe čekáme!
Německo
Průvodce zemí
Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Belgie
Průvodce zemí
We staan voor u klaar!
Už na tebe čekáme!
Nizozemsko
Průvodce zemí
Wir freuen uns auf Sie!
Těšíme se na tebe!
Švýcarsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Lucemburska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Jak jsem vyjel poznávat Evropu: Benelux
Čeněk Šmerek 2019-10-06T18:40:39+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem prožil svou čtyřtýdenní cestu po Evropě, od Amsterdamu až po mys sv. Vincenta v Portugalsku.. Tenhle cestopis najdeš i na mém blogu: https://www.cenovycesty.cz/jak-j...u-benelux/ . Budu rád, když se na něho podíváš. :) Když jsem zhruba před rokem poprvé četl o projektu #DiscoverEU, tak mě…

❤️ Oblíbené
Čtení na 20 minut
Na gazpacho v soukromém tryskáči
David Eiselt 2019-09-05T14:38:02+02:00 19 komentářů
Evropa 2019

Pojďte se proletět do Madridu v byznys třídě a soukromém letadle přes Drážďany, Mnichov, Düsseldorf, Lucemburk, Frankfurt a Londýn.. Čas od času se objeví letenka, kterou si letečtí nadšenci chtějí prostě a jednoduše bez závazků proletět. Tedy s pocitem toho, že hlavním cílem cesty bude let samotný, nikoliv pobyt v destinaci. A to…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu