Madagaskar
Madagaskar

Co vidět a navštívit na Madagaskaru

10 míst co vidět na Madagaskaru

Morondava

Morondava

V této odlehlé západní části Madagaskaru, kam se však lze dostat letadlem z Antananariva, najdete jednu z nejkrásnějších alejí baobabů na světě. Absence turistů jen a odlehlost místa jen umocní zážitek.

Zobrazit místo
Antananarivo

Antananarivo

Hlavní město země, místnímí nazývané Tana, bude pravděpodobně první místo, které z Madagaskaru uvidíte Leží ve výšce 1.250 m n. m., kde žije 1.700.000 obyvatel. Zde můžete navšítivt palác Rova a palác Manjakamiadana, královský pahorek Analamanga, Lac Anosy, trh Analakely, tržnici Marché Artisanal  s rukodělnými výrobky a jezero Anosy. Peryeras (Perniet) je menší přírodní rezervace plazů a ještěrů na půli cesty mezi Antananarivem a NP Andasibe…

Zobrazit místo
NP Isalo

NP Isalo

Národní park nabízí pískovcové skály, údolí, vodopády a kaňony, lemury, skalní okno při západu slunce – cestou do Toliar se zastavte na typickým místním pohřebišti s Alo-alo, což jsou 2 m vysoká, vyřezávaná prkna ukončená soškami. Oficiální informace. Na jižním okraji národního parku si můžete prohlédnout neobyčejné safírové povrchové doly a brusírny safírů v městečku Ilakaka.

Zobrazit místo
Tsingy de Bemaraha

Tsingy de Bemaraha

Tato rezervace je zapsaná na seznamu UNESCO. Nabízí 100 km vápencových tsingy (skal) na západě – lesy, jezera, mangrovy, ptáci a opět lemuři, kteří jsou na Madagaskaru skoro všude. Oficiální informace.

Zobrazit místo
Nosy Komba

Nosy Be

Tento ostrov je největší madagaskarské letovisko. Nabízí kráterová jezera, rezervaci Lokobe, domorodé vesničky a pláže. Dále tu najdeme posvátný fíkovník, vonné rostliny ylang-ylang, vanilku, citrónovou trávu a pačuli. Na pláži Ramena je možné vidět žraloky. Nachází se zde také jezero Anivorano a nejstarší kostel z roku 1837. Na ostrově je jedno ze dvou významných mezinárodních letišť, kam směřují i přímé charterové lety z Evropy, především…

Zobrazit místo
Ankarana

Ankarana

Místo s 2.000 jeskyněmi. Andrafiabe je jeskyně 800 m dlouhá. Uvidíme také katedrální jeskyně s obrovskými dómy, které se nachází poblíž vápencové tsingy (sukulenty, gekoni, lemuři). Nabízí se také vyhlídka na Zelené jezero a kaňony.

Zobrazit místo
Ifaty

Ifaty

Vyhlášené letovisko, kde se nachází pláže a je možné šnorchlovat. Bohužel poslední zkušenosti hovoří o možném šnorchlování pouze na otevřeném moři, kde podívanou tvoří z 80 % jen mrtvé korály. Kousek odsud se nachází rybářská vesnička Andrevo a želví stanice. V blízké rezervaci Reniala můžeme vidět tisícileté baobaby ptáky, ještěry a lemury. V parku je možné se levně ubytovat a je k dispozici i restaurace.

Zobrazit místo
Ranomafana

NP Ranomafana

Zde můžete obdivovat nejen lemura golden bamboo, ale i dalších 11 druhů a ptactvo. Nachází se zde také řeka Namorona a v městečku termální lázně. Najdete tu také jeden z nejhustších pralesů na Madagaskaru s bohatou faunou a flórou od motýlů přes ptáky, chameleony až po hady.

Zobrazit místo
Anja

Anja

Pokochejte se krásnou krajinou a lemury zblízka. Oblast Anja je jednou z nejfotogeničtějších a nejkrásnějších na Madagaskaru, vzhledem ke vzdálenosti od hlavního města tady také budete téměř sami. Ve městečku Ambalavao můžete navštívit výrobnu ručního papíru  Antai Moro. V oblasti se provádí Famadihana, což je název pro tradiční exhumace mrtvých předků a druhý pohřeb.

Zobrazit místo
Tulear

Tulear

Bílá rybářská vesnička ležící poblíž pláží. Nachází se zde jeskyně Sarodrano, záliv St. Augustine Bay s písečnými dunami a letiště.

Zobrazit místo

Chystáš se na Madagaskar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022