Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Madagaskar
Počasí stejné pro celý ostrov

26 °C

26 °C

26 °C

25 °C

24 °C

21 °C

20 °C

21 °C

24 °C

26 °C

27 °C

27 °C

Počasí na Madagaskaru

Na východě podél pobřeží převládá tropické a vlhké podnebí, ve středu ostrova je spíše mírné a na jihu a jihozápadě suché.

Východ Madagaskaru je ovlivněn jihovýchodním pasátem – až 3.000 mm srážek ročně (na poloostrovu Masoala spadne dokonce až 6.000 mm srážek). Západ je sušší od 500–1.000 mm srážek ročně. Podnebí se mění v závislosti jak na nadmořské výšce, tak vzdálenosti od moře apod.

Střídají se zde dvě roční období – zima (období sucha) zde vládne přibližně od dubna do listopadu a léto (období dešťů) od prosince do března.

Kdy jet na Madagaskar

Z hlediska pozorování přírody je nejlepším obdobím září až listopad, čili čas před příchodem dešťů, kdy se teplota vzduchu pohybuje okolo 30 °C a baobaby začínají nasazovat zelené listy. Rodí se také mláďata lemurům. Vhodnou dobou k návštěvě je také doba koncem období dešťů a začátkem období sucha, tedy od března do května.

Období dešťů vrcholí od ledna do března a problém často představují nesjízdné cesty. Z toho důvodu není možné některá místa vůbec navštívit. Od června do srpna zde úplně chybí zeleň, stromy shazují listy a je zde největší zima. V Antananarivu 5–10 °C, v horách může dokonce i mrznout.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu