Madagaskar
Madagaskar

Počasí na Madagaskaru a kdy sem jet

Počasí na Madagaskaru

Na východě podél pobřeží převládá tropické a vlhké podnebí, ve středu ostrova je spíše mírné a na jihu a jihozápadě suché.

Východ Madagaskaru je ovlivněn jihovýchodním pasátem – až 3.000 mm srážek ročně (na poloostrovu Masoala spadne dokonce až 6.000 mm srážek). Západ je sušší od 500–1.000 mm srážek ročně. Podnebí se mění v závislosti jak na nadmořské výšce, tak vzdálenosti od moře apod.

Střídají se zde dvě roční období – zima (období sucha) zde vládne přibližně od dubna do listopadu a léto (období dešťů) od prosince do března.

Tabulka teplot během roku

Madagaskar - Počasí stejné pro celý ostrov

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
26 °C
únor
přeháňky
26 °C
březen
přeháňky
26 °C
duben
polojasno
25 °C
květen
jasno
24 °C
červen
jasno
21 °C
červenec
jasno
20 °C
srpen
jasno
21 °C
září
jasno
24 °C
říjen
jasno
26 °C
listopad
polojasno
27 °C
prosinec
přeháňky
27 °C

Kdy jet na Madagaskar

Z hlediska pozorování přírody je nejlepším obdobím září až listopad, čili čas před příchodem dešťů, kdy se teplota vzduchu pohybuje okolo 30 °C a baobaby začínají nasazovat zelené listy. Rodí se také mláďata lemurům. Vhodnou dobou k návštěvě je také doba koncem období dešťů a začátkem období sucha, tedy od března do května.

Období dešťů vrcholí od ledna do března a problém často představují nesjízdné cesty. Z toho důvodu není možné některá místa vůbec navštívit. Od června do srpna zde úplně chybí zeleň, stromy shazují listy a je zde největší zima. V Antananarivu 5–10 °C, v horách může dokonce i mrznout.

Chystáš se na Madagaskar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.