Průvodce státem
Madagaskar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti na Madagaskaru

Vízum

Vstupní turistické vízum lze získat po příletu na mezinárodní letiště v Antananarivu nebo na Nosy Be. Nutný je pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců po plánovaném opuštění země. Hradí se vízový poplatek ve výši 80 000 MGA či v eurech nebo dolarech – cca 20 € dle aktuálního kurzu.

Vstupní víza lze samozřejmě vyřídit i skrze ambasádu. Bohužel ambasáda přidělená pro Českou republiku sídlí v Moskvě, což je pro drtivou většinu cestovatelů bezvýznamné řešení.

Další dokumenty

Při cestě na Madagaskar musíte mít zakoupenou zpáteční letenku. Pasová ani celní kontrola nevyžaduje žádné další dokumenty.

Očkování

Není povinné žádné očkování. Výjimkou jsou případy, kdy cestujete z nějaké africké, asijské či jiné tropické země, kde mají závažné problémy (epidemii) s nějakou chorobou. To se ovšem mění a je dobré se vždy před odjezdem informovat na hygienické stanici.

Doporučené je v současné době očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. Velmi důrazně se doporučuje užívat antimalarika, která konkrétně určí lékař, neboť situace s rezistentními kmeny plazmodií se každý rok mění. Nenechte se mýlit a aplikujte antimalarika i v případě, že vaše cesta povede výhradně na suchý západ nebo jihozápad – v určitých obdobích roku tam může být mnohem více komárů než ve vlhkých tropech východního pobřeží. Je vhodné mít s sebou očkovací průkaz. 

Celní předpisy

Bezcelně lze dovézt 500 cigaret a jednu láhev alkoholu. Dovoz parfému je nutné proclít. Je zakázán dovoz zbraní a drog.

Mnohem přísnější jsou předpisy (i praxe) omezující vývoz. Vyvážet veškeré rostliny a živá zvířata (včetně ptačích vajec a jejich skořápek) je možné pouze na speciální povolení ministerstva zemědělství. Výjimku tvoří koření v malém množství.

Vývoz kulturních památek a uměleckých děl povoluje ministerstvo kultury. Vývoz nasbíraných minerálů (drahokamů a polodrahokamů) je povolen do 1 kilogramu při předložení řádných dokladů. Pokud byly vyvážené věci zakoupeny, je nutno předložit doklad o koupi.

Země lemurů a Malgašů

Madagaskar (anglicky Madagascar) je čtvrtý největší ostrov a osmá nejchudší země na světě. Sám sebe nazývá Repoblikan'i Madagasikara. Leží v Indickém oceánu 400 km od Afrického pobřeží a 600 km od ostrova Mauricius. Díky své izolovanosti se zde vytvořila a udržela značně endemická fauna a flora. Vzhledem k odlehlosti ostrova je potřeba si pro návštěvu vyhradit alespoň dva týdny.

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
Vízum za 30 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu na letiště.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
srpen - prosinec
Během ledna a února často prší, v červnu je zase vyprahlo.
Více o počasí
Letenky od
19 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 34 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu