Madagaskar
Madagaskar

Víza na Madagaskar

Při cestách na Madagaskar je nutné získat víza. Ta jsou bez problémů vydávána po příletu na letišti v Madagaskaru.

Vízum na Madagaskar

Turistická víza získáte snadno a rychle ihned po příletu na jednom z mezinárodních letišť v Antananarivu nebo Nosy Be.

Podmínkou pro udělení turistického víza je platnost cestovního pasu v minimální délce 6 měsíců po plánovaném odletu z Madagaskaru. Platnost víz se řeší přísně a bez dodržení tohoto limitu vám nebude umožněn nástup na palubu letu.

Kolik stojí vízum?

Cena víza je závislá na plánované délce pobytu. Po předložení zpáteční letenky (termín odletu zpět) vám bude sdělena varianta. Jsou následující:

  • pobyt do 15 dní – hradí se jen administrativní poplatek ve výši 10 EUR
  • pobyt do 30 dní – cena měsíčního víza je 35 EUR / 37 USD / 115 000 MGA
  • pobyt do 60 dní – cena dvouměsíčního víza je 40 EUR / 45 USD / 135 000 MGA

Vízum lze uhradit pouze v hotovosti v EUR, USD nebo malgašských ariarech MGA. Platba platební kartou není akceptována.

Aktuální cenu víz lze ověřit na oficiálních stránkách Ministerstva cestovního ruchu Madagaskaru.

e-Víza na Madagaskar

V současné době neexistuje oficiální web pro vydávání e-víz a akceptování žádostí o online víza na Madagaskar.

Existuje však mnoho podvodných webů, které se za oficiální vládní web vydávají. Cena žádostí o vízum je mnohdy dvojnásobná, než oficiální cestou po příletu. Navíc víza beztak neobdržíte do e-mailu, ale budou vám vydána stejně jako všem ostatním cestovatelům až na letišti na Madagaskaru.

Před těmito webovými stránkami důrazně varujeme, nepoužívejte je.

Další dokumenty

Kromě víz, která získáte po příletu na Madagaskar, musíte disponovat platným cestovním pasem s minimální platností 6 měsíců a také zpáteční letenkou, která prokáže datum opuštění země.

Očkování

Není povinné žádné očkování. Výjimkou jsou případy, kdy cestujete z nějaké africké, asijské či jiné tropické země, kde mají závažné problémy (epidemii) s nějakou chorobou. To se ovšem mění a je dobré se vždy před odjezdem informovat na hygienické stanici.

Doporučené je v současné době očkování proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. Velmi důrazně se doporučuje užívat antimalarika, která konkrétně určí lékař, neboť situace s rezistentními kmeny plazmodií se každý rok mění. Nenechte se mýlit a aplikujte antimalarika i v případě, že vaše cesta povede výhradně na suchý západ nebo jihozápad – v určitých obdobích roku tam může být mnohem více komárů než ve vlhkých tropech východního pobřeží. Je vhodné mít s sebou očkovací průkaz. 

Celní předpisy

Při cestách na Madagaskar je omezen dovoz cigaret, alkoholu a parfému. Bezcelně lze dovézt nanejvýš 500 kusů cigaret a 1 lahev tvrdého alkoholu. Platí i pro zboží zakoupené během letu.

Parfémy je nutné proclít, proto je nedoporučujeme kupovat při cestě na Madagaskar (na používané se omezení nevztahuje). Zcela zakázán je dovoz zbraní a jakýchkoliv drog.

Vývoz zboží z Madagaskaru je striktně kontrolován. Vyhněte se vyvážení veškerých živých rostlin i zvířat, včetně vajec a skořápek. Omezení se nevztahuje na menší množství koření.

Jakékoliv kulturní památky, díla, minerály, větší mušle a další typické úlovky z dovolené je nutné doložit dokladem o koupi.

Chystáš se na Madagaskar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Bohumír Kubart
naposledy aktualizováno 28. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.