Detail Petronas Tower

19 míst co vidět v Kuala Lumpur

Batu Caves

275 schodů k Batu Caves

Lokalitou, kterou při své návštěvě Kuala Lumpur jednoznačně nesmíte vynechat, je právě Batu Caves na samé hranici města.

Batu Caves, to je vlastně jeskynní komplex, k němuž vede dlouhé a únavné schodiště. Ještě než se vydáte zdolávat 275 schodů, kdy během výšlapu na vás budou dorážet opice snažící se ukrást něco k snědku, vás ohromí zlatá socha boha Murugana.

Pokud budete mít odhalená kolena, u vstupu si vypůjčíte sarung za drobný poplatek.

Před pomyslným vrcholem můžete navštívit i „tajemnou jeskyni“ ukrývající nejvzácnějšího pavouka objeveného v roce 1923 zoologem H. C. Abrahamem a nesoucího název sklípkoš batuský (Liphistius batuensis). Bohužel v jeskyni je tma a fotit s bleskem se taktéž nesmí. Za 45minutovou návštěvu s průvodcem zaplatíte možná až nesmyslných 35 ringitů za osobu.

Není to ale jen zlatá socha boha Murugana a Batu Caves, co byste zde měli navštívit.

Mnohými cestovateli přehlížená jeskyně Ramayana Cave se nachází těsně za výstupem z vlakové stanice – jakmile opustíte poslední bránu, ohlédněte se prudce doleva. Před vstupem do jeskyně vás vítá velká socha Kumbhakarna, bratra Ravany.

V samotné jeskyni pak zhlédněte krásně vyzdobené a barevné diorama indického eposu Ramayany.

Vystoupejte na samotný vrcholek jeskyně, kde se ve svatyni nachází lingam (stalagmit), který je symbolem Šivy.

Do Batu Caves jezdí vlaky modré linky Komuter, a to každých 15–30 minut během dne. Doba jízdy z KL Sentral trvá 26 minut a za jízdenku zaplatíte 2 ringity (10 Kč).

Chystáš se do Kuala Lumpur?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.