Zpět na seznam míst co vidět v Kuala Lumpur

Batu Caves

Lokalitou, kterou při své návštěvě Kuala Lumpur jednoznačně nesmíte vynechat, je právě Batu Caves na samé hranici města.

Batu Caves, to je vlastně jeskynní komplex, k němuž vede dlouhé a únavné schodiště. Ještě než se vydáte zdolávat 275 schodů, kdy během výšlapu na vás budou dorážet opice snažící se ukrást něco k snědku, vás ohromí zlatá socha boha Murugana.

Socha boha Murugana

Pokud budete mít odhalená kolena, u vstupu si vypůjčíte sarung za drobný poplatek.

Před pomyslným vrcholem můžete navštívit i „tajemnou jeskyni“ ukrývající nejvzácnějšího pavouka objeveného v roce 1923 zoologem H. C. Abrahamem a nesoucího název sklípkoš batuský (Liphistius batuensis). Bohužel v jeskyni je tma a fotit s bleskem se taktéž nesmí. Za 45minutovou návštěvu s průvodcem zaplatíte možná až nesmyslných 35 ringitů za osobu.

Není to ale jen zlatá socha boha Murugana a Batu Caves, co byste zde měli navštívit.

Mnohými cestovateli přehlížená jeskyně Ramayana Cave se nachází těsně za výstupem z vlakové stanice – jakmile opustíte poslední bránu, ohlédněte se prudce doleva. Před vstupem do jeskyně vás vítá velká socha Kumbhakarna, bratra Ravany.

V samotné jeskyni pak zhlédněte krásně vyzdobené a barevné diorama indického eposu Ramayany.

Vystoupejte na samotný vrcholek jeskyně, kde se ve svatyni nachází lingam (stalagmit), který je symbolem Šivy.

Jeskyně Ramayana

Do Batu Caves jezdí vlaky modré linky Komuter, a to každých 15–30 minut během dne. Doba jízdy z KL Sentral trvá 26 minut a za jízdenku zaplatíte 2 ringity (10 Kč).

  • Naviguj: 3.23785, 101.683

Další místa v Kuala Lumpur

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu