Agadir
Agadir

5 míst co vidět v Agadiru

Plage d'Agadir

Plage d'Agadir

Dlouhá široká písečná pláž v samotném centru Agadiru je cílem většiny turistů a cestovatelů. Není se čemu divit. Každého láká odpočinek na pláži za svitu slunce a zvuku Atlantského oceánu.

Všudypřítomní prodejci smažených koblih či mátového čaje přijdou vhod tehdy, kdy vás honí mlsná. Za občerstvení přitom chtějí jen pár dirhamů. Určitě vyzkoušejte, a to i přesto, že jen pár kroků od pláže na vás čeká all-inclusive catering v jednom z mnoha resortů. Pláž je totiž od města oddělena pásem hotelových komplexů.

Co od pláže očekávat

Pláž má jemný písek a pozvolný vstup do moře. Je naprosto ideální pro rodiny s dětmi, které si vyhrají v mokrém písku při stavění hradů. Ty pak můžete obdivovat i u místních umělců, kdy nejedno ráno na vás bude čekat obří želva či jiná písečná socha. Moře je klidné s malými vlnami.

Agadir je však vyhledáván i surfaři začátečníky. Mírné vlny se lámou z dlouhé vzdálenosti od břehu a takové jsou vhodné pro vyzkoušení si svezení na surfu. Za většími vlnami se jezdí mimo město. Na pobřeží najdete několik surfařských škol, které vám zapůjčí jak surf, tak i neopren. Oceán je totiž vždy chladnější. V létě je ale teplota moře příjemná a ideální na osvěžení.

Podmořský život tu není žádný. Šnorchl i ploutve tak můžete nechat doma.

Vybavení na pláži

Sprchy se sladkou vodou jsou přítomny po celé délce pláže. Kromě nich tu jsou i kabinky, toalety a hřiště. Outdoorové fitness vybavení, volejbalové sítě atd.

Vybavení na pláži má každý hotel. Hotely jsou od pláže děleny asfaltem, ale ne v podobě silnice, nýbrž promenády. Pláž je veřejná a proto zde potkáte i spoustu Maročanů. Nemusíte se ale obávat žádného vnucování či neslušného chování.

Asi v polovině pláže najdete menší foodpark s řetězci rychlého občerstvení jako McDonald's, KFC a lokálními značkami. Na tento foodpark navazuje řada plážových restaurací. Vše v severní polovině pláže.

Během léta je na promenádě vystaven také menší lunapark a ve večerních hodinách se na promenádu scházejí místní umělci a prodejci.

Hotely na Plage d'Agadir

Vzhledem k faktu, že u pláže se nachází drtivá většina ubytovacích kapacit Agadiru, najdete zde ty nejlepší hotely z celého města. Všechny hotely mají přístup k pláži, kde mají i vlastní lehátka se slunečníky. Restaurace na pláži neočekávejte, ty jsou hned na hranici hotelového komplexu za promenádou.

Jaké hotely bychom vám doporučili? Hotely jsou seřazeny od jižní strany pláže k severní, nikoliv podle kvality či ceny.

Všechny hotely jsou v aktuální sezóně dostupné v rámci zájezdů s CK Blue Style.

Chystáš se do Agadiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.