Maroko
Maroko

Bezpečnost v Maroku

Zdraví  

Cestování po Maroku s sebou nenese žádná vážná zdravotní rizika. Nejčastějšími problémy jsou žaludeční problémy z jídla, vyčerpání z horka a v horách hrozí i výšková nemoc. Ověřte si, že jídlo je čerstvé a maso dobře uvařené, jezte tam, kde jedí místní. Před jídlem si umyjte ruce.  

Voda z kohoutku je pitná, ale někdy má špatnou chuť a může podráždit slabší žaludky.  

Doporučené očkování je především hepatitida A.  

Nezapomeňte na cestovní pojištění. Lékárnu prodávající běžné léky najdete v každém městě. V případě potřeby navštivte raději soukromou kliniku, nabízí lepší služby než kliniky státní.  

Kriminalita  

Maroko je bezpečná země, stačí trochu zdravé obezřetnosti a můžete bez obav procestovat celou zemi na vlastní pěst. Jediným častým nebezpečím jsou kapesní zloději a různí podvodníčci, které potkáte na turistických místech. V davech, na autobusových nádražích a na trzích si dávejte pozor na svoje osobní věci a nedávejte zbytečně na odiv své cennosti.     

Jste-li sami, vyhněte se nočním procházkám po opuštěných plážích a pochybných čtvrtích.  

Nedoporučuje se cestovat poblíž hranice s Alžírskem.  

Držení jakéhokoli množství drog je trestné.  

Riziko katastrof  

V zimě hrozí v Maroku záplavy, týkají se především horských oblastí. Občasná slabá zemětřesení představují minimální risk. Poslední velké zemětřesení proběhlo v roce 2004. 

Internet a elektřina 

Zásuvky jsou stejné jako v ČR. Většina kaváren, restaurací, hotelů i hostelů nabízí wifi zdarma. Další možností jsou internetové kavárny, kde zaplatíte 5–10 dh / hod. Kvalita připojení se různí. 

Nejlepší je zakoupit si místní simkartu s daty od jednoho ze 3 operátorů (Orange, Inwi, Maroc Telecom). Jejich služby i ceny jsou srovnatelné. Předplacenou simkartu seženete v obchodě s telefony za 10–20 dh, nabíjecí kupony také tam nebo v trafikách a někdy i obchodech s jídlem. 1 GB dat vyjde na 10 dh a platí 3 dny.  

Předvolba pro volání do Maroka je +212.  

Důležité kontakty 

  • Městská policie –19 
  • Policie mimo města –177 
  • Hasiči a ambulance –15 
  • Velvyslanectví ČR, Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa, Rabat, (+212) 537 755 420, (+212) 537 755 421 

Chystáš se do Maroka?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele lucie.dlauha
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.