Průvodce státem
Moldavsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Moldavsku

Zdraví

Před cestou do Moldavska není nutné absolvovat žádné zvláštní očkování, nebezpečí nepředstavují ani přírodní katastrofy. Voda z vodovodu by měla být pitná, pro jistotu se jí však vyhněte. Pozor si dejte zejména v separatistickém Podněstří, kde Česká republika (ani žádná jiná země kromě Ruska, Abcházie a Jižní Osetie) nemá svůj konsulát, v případě jakéhokoli problému či úrazu byste tak zůstali bez nároku na pomoc.

Kriminalita

Doporučujeme obezřetnost a základní opatrnost. Nenechávejte své věci bez dozoru a zkuste se vyvarovat dražšího oblečení či doplňků, abyste nenalákali pozornost kapsářů. Drobná kriminalita je v Moldavsku vysoká a většina ulic není v noci osvětlena.

Důležité kontakty

V případě nouze se obraťte na české velvyslanectví v Kišiněvě, telefonní číslo je: +373 79707999. Číslem 902 se dovoláte na policii, 903 patří záchranářům a 901 hasičům.

Poslední turismem nezkažený kus Evropy

Moldavsko (moldavsky Republica Moldova) je malý stát ve východní Evropě, jenž sousedí na západě s Rumunskem a na východě s Ukrajinou. Země, která vznikla až v roce 1991 odtržením od Sovětského svazu je po ministátech San Marinu a Lichtenštejnsku třetí nejméně navštěvovanou zemí Evropy, to ale neznamená, že neprobádaný ráj vína nestojí za návštěvu. V poměru cena/výkon je Moldavsko naprosto bezkonkurenční destinací a pokud rádi vzpomínáte na divoká 90. léta, neváhejte ani minutu a vyrazte do země, kde se zdánlivě zastavil čas.

Víza
Na občanku
Do Moldavska můžeš na pas nebo občanku po dobu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
V Moldavsku je velmi podobné počasí jako u nás, jen o pár stupňů tepleji.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky