Orhei Monastery
Moldavsko

Co vidět a navštívit v Moldavsku

6 míst co vidět v Moldavsku

Kišiněv

Kišiněv

Moldavská metropole bývá mnohými bloggery označována za nejnudnější hlavní město Evropy. Na prohlídku Kišiněva vám vystačí 1 den, pokud tedy nepatříte k obdivovatelům sovětské architektury. V takovém případě pro vás bude Kišiněv nekonečným rájem, k hlavním dominantám města patří bývalý sovětský cirkus, jedinečné panelové domy na bulváru Dacia, 73 metrů vysoká věž Romanita nebo prezidentský palác na hlavním bulváru Štěpána III. Velikého.

Zobrazit místo
Cricova

Cricova

Jen 15 kilometrů severně od Kišiněva se nachází městečko Cricova, vyhlášený ráj vinařů. Pod městem se nachází spletitý komplex sklepů a chodeb, tamní vinný sklep je 2. největší na světě.

Zobrazit místo
Tiraspol

Tiraspol

Za hodinu a půl jízdy maršrutkou z Kišiněva dorazíte do Tiraspolu, hlavního města separatistického Podněstří. Specifická je už samotná cesta, u hranice tohoto „státu“ uvidíte kolem cesty vojáky v uniformách KGB a dokonce i pár tanků. Na podněsterské hranici maršrutka zastaví a všichni pasažéři (včetně Moldavanů) musejí na pasovou kontrolu. Vízum by vám mělo být uděleno zdarma, pokud bude chtít příslušník hraniční stráže zaplatit, chce po vás…

Zobrazit místo
Orhei Monastery

Orheiul Vechi

Klášter Orheiul Vechi byl ve 13. století vytesán do skály a patří k nejznámějším moldavským památkám. Jeskynní systém v okolí kláštera byl místními obýván až do 18. století, ve válkách se zde schovávali i lidé z nedalekých vesnic.

Zobrazit místo
Capriana

Capriana

V klášteře Capriana stále žije několik mnichů, po roce 1989 byl komplex původně ze 14. století zpřístupněn veřejnosti. Areál je tvořen několika kostely vybudovanými vesměs v 19. století. I v přilehlé vesnici Capriana jako by se zastavil čas, lidé zde žijí jako před desetiletími.

Zobrazit místo
Bender

Pevnost Bender

Město na pravém břehu řeky Dněstr se podle moldavských úřadů jmenuje Tighina, ale místní obyvatelé a úřady vládnoucí Podněsterské moldavské republiky užívají název Bender. Dominantou města je tamní pevnost, která pochází ze 16. století. Benderská pevnost je dodnes využívána ruskou a podněsterskou armádou, veřejnosti je i po nedávné rekonstrukci zpřístupněna jen malá část.

Zobrazit místo

Chystáš se do Moldavska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 09. 09. 2022
Navrhni úpravu