Průvodce státem
Moldavsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Moldavsku

Jak do Moldavska

Kvůli špatné úrovni silnic v regionu je jedinou relevantní variantou dopravit se letecky. Pohodlně se do Kišiněva dopravíte z Prahy s přestupem ve Frankfurtu, Varšavě, Vídni, Bukurešti či Kyjevě, zpáteční letenky se pohybují kolem 6.500 korun. Levnější variantu představuje nízkonákladovka Wizz Air, která létá do Kišiněva z Berlína, Memmingenu, Bergama či Londýna-Luton. I s cestou na některé z těchto letišť by se zpáteční letenka měla vejít do 4.000 korun.

Jak se nejlépe dopravovat po Moldavsku

Provoz je v Moldavsku relativně mírný, většina obyvatel si auto nemůže dovolit a místo toho využívá maršrutky, při cestách v rámci Kišiněva pak trolejbus. Tomu však odpovídá úroveň cest, která je podle všeho nejhorší v celé Evropě, po cestování po Moldavsku budete za komfortní považovat i neblaze známou D1.

Maršrutky vyrážejí z Kišiněva do všech koutů země každou chvíli z autobusového nádraží Gara Centrala, které je zastrčeno za obrovským tržištěm Piata Centrala. Řidič vám zastaví prakticky kdykoli, stačí mu od cesty zamávat. Maršrutka je spolehlivou volbou, na některých trasách jezdí i několikrát do hodiny. Alternativně můžete zvolit cestu vlakem, ty jsou v Moldavsku rozšířeny jen minimálně, železnice tak může relevantně posloužit jen pro cesty do vzdálenějších bodů v okolních zemích (Bukurešť, Oděsa).

V rámci Kišiněva 3 lei, do Cricovy 5 lei, do Tiraspolu jsme platili 22 lei (pozor, cesta zpátky se platí podněsterskými rubly a stojí řádově o pár korun více). Platí se při nástupu. Pokud nastoupíte na autobusovém nádraží, lístek si koupíte u okénka vedle maršrutek. Nastoupit můžete i kdekoli po cestě mávnutím na řidiče, v takovém případě si nejprve nastupte a poté přes pasažéry před vámi pošlete peníze řidiči.

Poslední turismem nezkažený kus Evropy

Moldavsko (moldavsky Republica Moldova) je malý stát ve východní Evropě, jenž sousedí na západě s Rumunskem a na východě s Ukrajinou. Země, která vznikla až v roce 1991 odtržením od Sovětského svazu je po ministátech San Marinu a Lichtenštejnsku třetí nejméně navštěvovanou zemí Evropy, to ale neznamená, že neprobádaný ráj vína nestojí za návštěvu. V poměru cena/výkon je Moldavsko naprosto bezkonkurenční destinací a pokud rádi vzpomínáte na divoká 90. léta, neváhejte ani minutu a vyrazte do země, kde se zdánlivě zastavil čas.

Víza
Na občanku
Do Moldavska můžeš na pas nebo občanku po dobu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
V Moldavsku je velmi podobné počasí jako u nás, jen o pár stupňů tepleji.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky