Orhei Monastery
Moldavsko

Jídlo v Moldavsku

Moldavská kuchyně

Tamní kuchyně kopíruje historii tohoto území, v Moldavsku jsou k vidění prvky rumunské, ruské, ukrajinské, řecké, polské či otomanské kuchyně. Jí se zde hodně vepřového masa, zelí nebo zakysané smetany. Oblíbená je v Moldavsku například i bryndza (tam nese tento sýr název brânză) a dává se například i do slaných palačinek.

Kapitolou sama pro sebe jsou vyhlášená moldavská vína, pod městečkem Cricova dokonce najdeme celkem 120 kilometrů dlouhý komplex tunelů, který tvoří 2. největší vinný sklep na světě. Při návštěvě Tiraspolu pak rozhodně ochutnejte tamní koňak Kvint.

Jak se stravovat jako místní

Moldavsko je turismem prakticky nedotčené, návštěva jakékoli restaurace by vám měla přinést autentický zážitek. V levnějších restauracích se můžete najíst i za 60 korun.

Obvyklé ceny v restauracích

Průměrný plat činí v Moldavsku jen zhruba 6.000 korun, naprostá většina stravovacích zařízení je tak pro našince velmi dostupná. Třeba i v místních pizzeriích nebo vyhlášené americké restauraci Smokehouse se lze dosyta najíst do 100 korun. V Kišiněvě nalezneme i pár luxusnějších podniků, například asijskou restauraci Zaxi na střeše hotelu Radisson. V takových podnicích počítejte minimálně s 500 korunami za osobu.

Chystáš se do Moldavska?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.