Průvodce státem
Moldavsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Moldavsku

Moldavská kuchyně

Tamní kuchyně kopíruje historii tohoto území, v Moldavsku jsou k vidění prvky rumunské, ruské, ukrajinské, řecké, polské či otomanské kuchyně. Jí se zde hodně vepřového masa, zelí nebo zakysané smetany. Oblíbená je v Moldavsku například i bryndza (tam nese tento sýr název brânză) a dává se například i do slaných palačinek.

Kapitolou sama pro sebe jsou vyhlášená moldavská vína, pod městečkem Cricova dokonce najdeme celkem 120 kilometrů dlouhý komplex tunelů, který tvoří 2. největší vinný sklep na světě. Při návštěvě Tiraspolu pak rozhodně ochutnejte tamní koňak Kvint.

Jak se stravovat jako místní

Moldavsko je turismem prakticky nedotčené, návštěva jakékoli restaurace by vám měla přinést autentický zážitek. V levnějších restauracích se můžete najíst i za 60 korun.

Obvyklé ceny v restauracích

Průměrný plat činí v Moldavsku jen zhruba 6.000 korun, naprostá většina stravovacích zařízení je tak pro našince velmi dostupná. Třeba i v místních pizzeriích nebo vyhlášené americké restauraci Smokehouse se lze dosyta najíst do 100 korun. V Kišiněvě nalezneme i pár luxusnějších podniků, například asijskou restauraci Zaxi na střeše hotelu Radisson. V takových podnicích počítejte minimálně s 500 korunami za osobu.

Poslední turismem nezkažený kus Evropy

Moldavsko (moldavsky Republica Moldova) je malý stát ve východní Evropě, jenž sousedí na západě s Rumunskem a na východě s Ukrajinou. Země, která vznikla až v roce 1991 odtržením od Sovětského svazu je po ministátech San Marinu a Lichtenštejnsku třetí nejméně navštěvovanou zemí Evropy, to ale neznamená, že neprobádaný ráj vína nestojí za návštěvu. V poměru cena/výkon je Moldavsko naprosto bezkonkurenční destinací a pokud rádi vzpomínáte na divoká 90. léta, neváhejte ani minutu a vyrazte do země, kde se zdánlivě zastavil čas.

Víza
Na občanku
Do Moldavska můžeš na pas nebo občanku po dobu 90 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - říjen
V Moldavsku je velmi podobné počasí jako u nás, jen o pár stupňů tepleji.
Více o počasí
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky