Průvodce státem
Myanmar
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Myanmaru

Zdraví 

Jediné povinné očkování je proti žluté zimnici, ale to pouze v případě, když přilétáte z endemické oblasti jejího výskytu (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

České očkovací centrum doporučuje základní očkování pro každého cestovatele zahrnující očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, tetanu, vzteklině, japonské encefalitidě, které se doporučuje při pobytu na venkově nebo v odlehlejších oblastech země a při dlouhodobých pobytech v období dešťů (květen–říjen).

Pro jistotu je dobré mít s sebou antimalarika. Člověk si musí dát pozor také na horečku dengue. 

Kriminalita 

Turisté by se měli vyhnout oblastem u hranic, kde i nadále probíhají nepokoje. Mezi tyto oblast patří Karen, Karenni, Shan, Kachin a Rakhine.

Mimo tyto oblasti je jinak Barma jednou z nejbezpečnějších oblastí v jihovýchodní Asii. Krádeží nebo jiných zločinů od místních se nemusíte obávat. Samozřejmostí je hlídání svých osobních věcí, zejména na místech, kde je více lidí.

Riziko katastrof 

V období dešťů platí nebezpečí záplav, sesuvů půdy, zablokování silnic a kolejí. Výjimečné nejsou ani cyklony. V květnu 2008 zasáhl a zdevastoval deltu řeky Iravádí cyklon Nargis, který si vyžádal více než 100 tisíc obětí a připravil přes milion lidí o domov. Tyto cyklony však lze předpovědět.

Pokud budete cestovat v období dešťů, doporučujeme stáhnout si aplikaci iHurricane. V Barmě jsou místy i zemětřesení. 

Důležité kontakty

  • Policie – 199
  • Hasiči – 191
  • Záchranka – 192
  • Velvyslanectví v Rangúnu: Telefon: +95 (0)1 2306174, web: http://www.mzv.cz/yangon

Panenská horská příroda a nespočet chrámů

Barma (oficiální název Svazová republika Myanmar; Myanmar je česká transkripce jména země v barmštině) se nachází v jihovýchodní Asii na západní straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedí se čtyřmi zeměmi – Thajskem, Čínou, Laosem a Indií. Počet obyvatel země je odhadován na 50 milionů a převážná z nich se hlásí k buddhismu. Od konce roku 2005 má Barma nové hlavní město Neipyijto.

Barma je velice pozoruhodnou zemí s četnými chrámy a nedotčenou přírodou v místních horách, a navzdory chudobě zde žijí jedni z nejusměvavějších a nejnápomocnějších lidí.

Průvodce pro tebe napsal Jarda Zaoral
Víza
Vízum za 50 $
Turistická víza na 28 dní získáš on–line evisa.moip.gov.mm.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během léta tě čekají monzuny a tím pádem hodně deště.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu