Myanmar
Myanmar

Bezpečnost v Myanmaru

Zdraví 

Jediné povinné očkování je proti žluté zimnici, ale to pouze v případě, když přilétáte z endemické oblasti jejího výskytu (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů). Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

České očkovací centrum doporučuje základní očkování pro každého cestovatele zahrnující očkování proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, tetanu, vzteklině, japonské encefalitidě, které se doporučuje při pobytu na venkově nebo v odlehlejších oblastech země a při dlouhodobých pobytech v období dešťů (květen–říjen).

Pro jistotu je dobré mít s sebou antimalarika. Člověk si musí dát pozor také na horečku dengue. 

Kriminalita 

Turisté by se měli vyhnout oblastem u hranic, kde i nadále probíhají nepokoje. Mezi tyto oblast patří Karen, Karenni, Shan, Kachin a Rakhine.

Mimo tyto oblasti je jinak Barma jednou z nejbezpečnějších oblastí v jihovýchodní Asii. Krádeží nebo jiných zločinů od místních se nemusíte obávat. Samozřejmostí je hlídání svých osobních věcí, zejména na místech, kde je více lidí.

Riziko katastrof 

V období dešťů platí nebezpečí záplav, sesuvů půdy, zablokování silnic a kolejí. Výjimečné nejsou ani cyklony. V květnu 2008 zasáhl a zdevastoval deltu řeky Iravádí cyklon Nargis, který si vyžádal více než 100 tisíc obětí a připravil přes milion lidí o domov. Tyto cyklony však lze předpovědět.

Pokud budete cestovat v období dešťů, doporučujeme stáhnout si aplikaci iHurricane. V Barmě jsou místy i zemětřesení. 

Důležité kontakty

  • Policie – 199
  • Hasiči – 191
  • Záchranka – 192
  • Velvyslanectví v Rangúnu: Telefon: +95 (0)1 2306174, web: http://www.mzv.cz/yangon

Chystáš se do Myanmaru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.