Myanmar
Myanmar

Co vidět a navštívit v Myanmaru

12 míst co vidět v Myanmaru

Yangon
Rangún

Yangon neboli Rangún (barmsky konec války) je s počtem obyvatel cca 5 milionů největší město Myanmaru (1886–2005 byl hlavním městem). Naleznete zde jednu z nejvýznamnějších památek země tzv. pozlacenou Šweitigoumskou pagodu (Shwe Dagon, 558 př. n. l., znovu postavená po zemětřesení roku 1930), která je nejposvátnějším buddhistickým místem Myanmaru, a tedy významným poutním místem. Dalšími památkami jsou Botataung Stupa, Sule Stupa, zahrada…

Zobrazit místo
Inle Lake
Inle Lake

Podle našeho názoru nejzajímavějším místem v Barmě je Inle Lake, což jsou vesničky postavené na jezeře označované také jako „Benátky Barmy“. Domorodí obyvatelé se zde věnují rybolovu, pěstování rýže a zeleniny na plovoucích záhonech a pletení rákosových tašek.

Zobrazit místo
Kalaw Mountains
Kalaw Mountains

Na Inle Lake navazuje pohoří kolem města Kalaw, z něhož může člověk vyrazit na jednodenní i vícedenní treky a poznat jak přírodu, tak lány a kilometry čajových plantáží nebo třeba kulturu několika domorodých kmenů.  Jeskyně Pindaya – v severní části podhůří se nachází poutní místo jeskyně Pindaya skrývá přes 8.000 sošek Buddhů. Nikdo zřejmě neví, jak se tam všichni dostali. Většina z nich jsou přinejmenším stovky let staré, zatímco jiní jsou…

Zobrazit místo
Mandalay
Mandalay

Mandalay je druhé největší město Barmy a metropole regionu Mandalay (dříve Horní Barmy). Má necelý 1 milion obyvatel, s aglomerací až 2,5 milionu. Hlavními atrakcemi města jsou Mandalajský vrch (vysoký 263 m) s výhledem na město i řeku Iravádí a chrám Mahamuniho zasvěcený nejposvátnější barmské soše Buddhy-Mahamuniho.  Chrám Monywa – Monywa je město v kraji Sagaing nacházející se 136 km severozápadně od Mandalay na východním břehu řeky Chindwin…

Zobrazit místo
Bagan
Bagan

Bagan je starobylé město, které se nachází v Mandalay regionu. Od 9. do 13. století to bylo hlavní město království Pagan. Během 11. a 13. století se zde postavilo více než 10.000 buddhistických chrámů, pagod a klášterů. Dodnes se uchovalo více než 2.200 těchto staveb. Toto místo by neměl rozhodně žádný návštěvníkvynechat. Nejlepší způsob, jak prozkoumat okolí chrámů, je na elektrické motorce nebo z horkovzdušného balonu. 

Zobrazit místo
Iravádí
Řeka Iravádí

Chcete-li poznat, jak lidé žijí na severu od Mandalaye, vydejte se na dlouhou plavbu z města Myitkyina. Poznáte severobarmskou kulturu, navštívíte spoustu zajímavých měst a vesnic a prozkoumáte typické barmské trhy. 

Zobrazit místo
Mount Popa
Mount Popa NP

Národní park v okolí posvátné hory Mount Popa se nachází poblíž Baganu (ideální na jednodenní výlet). Na vrcholu hory se nachází „opičí chrám“.

Zobrazit místo
Alaungdaw Kathapa
Alaungdaw Kathapa NP

Alaungdaw Kathapa (také Alongtaw Kassapa) je pro turisty relativně neznámý park na severu od města Monwya, který nabízí krásnou nedotčenou přírodu.

Zobrazit místo
Kyaiktiyo
Kyaiktiyo

Kyaiktiyo Pagoda neboli zlatá skála je krásná zlatá pagoda nacházející se na 1.100 m n. m. vysoké hoře. Je to významné poutní místo v Barmě a cesta k ní není zadarmo. Musíte se na ni vyšplhat 11 km dlouhou túrou. Výchozí bod pro túru, město Kyaikto, se nachází cca 120 km východně od Rangúnu.

Zobrazit místo
Khakaborazi
Khakaborazi

Horský národní park nacházející se na severu země. K vidění jsou zde zajímavé smíšené listnaté lesy, orchideje a vzácné druhy motýlů. V tomto parku je i základní tábor pro výstup na nejvyšší horu Barmy Khakaborazi, která dosahuje výšky 5.881 m n.m.

Zobrazit místo
Mrauk U
Mrauk U

Historické město Mrauk U se nachází v západním cípu země. Bylo to centrum mocného království a jedním z nejbohatších měst v Asii, které obchodovalo se Středním východem a Evropou. Dnešní pozůstatky původního města kromě mnoha zajímavých stup jsou známé pro své staré chrámy s nástěnnými malbami a sochy znázorňující indické kulturní vlivy.

Zobrazit místo
Ngapali Beach
Západní pobřeží

Pláže v Barmě jsou o poznání klidnější a méně turistické než v okolních zemích. Nejdoporučovanější jsou tyto pláže: Ngapali Beach – nejhezčí a nejdelší pláž, trochu turističtější a také nejdražší, Ngwe Saung Beach a Chuang Tha Beach – krásné a levnější pláže s menším počtem turistů. Nejbližšími letišti pro vnitrostátní dopravu s početným spojením do Rangúnu jsou Thandwe a Pathein.

Zobrazit místo

Chystáš se do Myanmaru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 05. 2020